-1.6 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Prezydent stanowczo o epidemii. „Są zachorowania, ale…”

Zobacz koniecznie

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu magazynowi „Tydzień” w TVP1. Prezydent odniósł się w nim do pandemii koronawirusa. Podkreślił, że epidemia nie dotknęła Polski tak mocno jak innych państw, a większość chorujących szybko zdrowieje.

Prezydent stwierdził, że pandemia koronawirusa objeła Polskę w mniejszym stopniu niż inne kraje. U nas liczba zmarłych na COVID-19 nie jest tak wielka, jak w innych państwach.

– Ogromnie współczuję każdej rodzinie, która straciła kogoś bliskiego w związku z pandemią koronawirusa, ale w większości były to sytuacje, w których ktoś miał tak zwane choroby współistniejące, czyli koronawirus dołożył się do innych schorzeń i wszystko to razem doprowadziło do tragicznego efektu. Rzeczywiście są zachorowania, ale przeważnie wygląda to tak, że ktoś choruje, a następnie zdrowieje i choroba odchodzi. Po prostu trzeba uważać, żeby nie zachorować i trzeba zachowywać środki ostrożności – powiedział prezydent.

Duda poprosił, żebyśmy podchodzili do wirusa ze spokojem i rozwagą. Nie powinniśmy ulegać panice.

–  Absolutnie nie ulegać żadnej panice, bo nie ma takiej potrzeby w tej chwili. Ale środki ostrożności i ochrony warto zachowywać – wyjaśnił.

Fot. prezydent.pl

Andrzej Duda podkreślił, że prezydent stoi na straży bezpieczeństwa państwa. Jednym z elementów tego bezpieczeństwa jest zapewnienie żywności.

– Wszyscy przekonaliśmy się o tym nie tak dawno – podkreślam to w tym roku bardzo dobitnie, bo to jest doskonały przykład dla wszystkich, którzy z powątpiewaniem słuchają moich słów. Proszę sobie przypomnieć: w marcu, kiedy zaczynała się pandemia koronawirusa w naszym kraju, było trochę paniki. Ludzie się obawiali, co będzie w sklepach, co będzie z towarami, czy będzie żywność, czy nie trzeba robić zapasów, magazynować żywności. Przez kilka dni pokazywano puste półki w supermarketach, ale okazało się, że każdego dnia te półki zapełniają się ponownie, że nie ma żadnego problemu z dostawami cukru, że nie ma żadnego problemu z dostawami innych produktów rolnych – powiedział Andrzej Duda.

Dodał, że wszystko to jest zasługą polskich rolników, którzy produkują żywność po to, żeby zaspokoić potrzeby Polaków.

Duda wspomniał też o sukcesie bonu turystycznego. Podkreślił, że do tej pory wydano już 250 tysięcy bonów.

– Proszę pamiętać, że one mogą być realizowane do 2022 roku. Ten okres jest długi. Nie trzeba było ich zrealizować w te wakacje, można je zrealizować np. w ciągu najbliższych ferii zimowych, czy świątecznych, czy w ogóle w ciągu roku szkolnego podczas realizowania różnego rodzaju wyjazdów – powiedział.

Prezydent wytłumaczył też, na co można wykorzystać bon turystyczny.

– Możliwości wykorzystania bonu jest wiele. Cieszę się, że rodziny wychowujące dzieci z tego korzystają, zwłaszcza wychowujące dzieci z niepełnosprawnością, bo w tym przypadku świadczenie jest większe, co chyba jest dla każdego zrozumiałe, bo to jest po prostu potrzebne. To są pieniądze, które mają trafić właśnie do naszej branży turystycznej, między innymi do rodzinnych gospodarstw rolnych i dlatego bardzo zachęcam do tego, by korzystać i z tego bonu, i z oferty, którą mają dla nas nasi rolnicy, oferty, którą są rodzinne gospodarstwa rolne prowadzące agroturystykę – stwierdził Andrzej Duda.

Fot. prezydent.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze