22.9 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

SENSACYJNY sondaż! Koalicja Obywatelska…

Zobacz koniecznie

Wybory prezydenckie i parlamentarne mamy już za sobą. Co jakiś czas w sieci pojawiają się sondaże różnych pracowni. I tym razem opublikowany został nowy sondaż. Jednak znacznie różni się od poprzednich. Czy tym razem Koalicja Obywatelska zdobyłaby spory wynik? 

Co jakiś czas w sieci pojawiają się różnego rodzaju sondaże. Jeśli chodzi o sondaże parlamentarne to najczęściej bywa tak, że PiS pojawia się na pierwszym miejscu, Koalicja Obywatelska na drugim, a Konfederacja często pojawia się na trzecim lub czwartym miejscu. W ostatnim sondażu zaszły jednak spore zmiany w kwestii poparcia dla Koalicji Obywatelskiej.

W Internecie został opublikowany kolejny sondaż pracowni Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl.

W tym też sondażu na pierwszym miejscu pojawiła się partia rządząca Prawo i Sprawiedliwość (i tu nie ma znaczących zmian) i otrzymałaby poparcie wynoszące 36%. Tym razem na drugim miejscu nie pojawiłaby się jak zwykle Koalicja Obywatelska, a Ruch „Polska 2050” Szymona Hołowni, który zdobyłby poparcie wynoszące 23%.

Gdyby wybory odbyły się teraz trzecie miejsce zajęłaby „Nowa Solidarność” byłego kandydata na prezydenta Polski, a obecnie prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego. „Nowa Solidarność” otrzymałaby wynik 20%.

Konfederacja z kolei uplasowałaby się na czwartym miejscu zdobywając 8% poparcia. Zszokować może natomiast wynik Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Obie te partie w tym sondażu uzyskałyby zaledwie 5% poparcia.

Co w takim razie z Koalicją Polską (Kukiz’15 i Polskie Stronnictwo Ludowe)? Ci znaleźliby się poza sejmem, gdyż ich poparcie wyniosłoby zaledwie 2%.

Badanie zostało przeprowadzone pod koniec sierpnia. Zapytano ponad 1000 osób.

Jaka jest Wasza opinia na temat tego sondażu? Na jakie ugrupowanie polityczne byście zagłosowali, gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz?

 

Źródło: fakt.pl

Foto: archwium

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze