17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

SENSACYJNY sondaż! Konfederacja otrzymałaby…

Zobacz koniecznie

Wybory prezydenckie i parlamentarne mamy już za sobą. Teraz w Internecie pojawił się nowy sondaż pracowni Social Changes dla portalu wpolityce. Wyniki tego sondażu mogą wielu zszokować! Gdyby wybory odbyły się teraz Konfederacja zdobyłaby…

Jak wiadomo co jakiś czas tworzone są różnego rodzaju sondaże zarówno sondaże polityczne, jak i społeczne. Tym razem z kolei w Internecie pojawił się kolejny, nowy sondaż pracowni Social Changes, który został zlecony przez portal wpolityce.

ZOBACZ TAKŻE: SENSACYJNY sondaż! Koalicja Obywatelska…

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj w najnowszym sondażu najlepszy wynik uzyskałaby partia rządząca – Prawo i Sprawiedliwość otrzymując 42% poparcia. Taki sam wynik PiS uzyskał we wcześniejszym sondażu.

Na drugim miejscu uplasowała Koalicja Obywatelska otrzymując wynik 25%. Na kolejnym miejscu pojawiła się Lewica, której poparcie z sondażu na sondaż spadało, jednak tym razem pojawiła się na trzecim miejscu i osiągnęła poparcie 12%. Do sejmu dostałaby się także Konfederacja otrzymując wynik wynoszący 9%. Konfederacja byłaby czwartą siłą w parlamencie.

Do sejmu weszłoby Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) z wynikiem 6%. Inne partie nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Badanie pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl przeprowadzone zostało 4-7 września 2020 roku na ponad 1000 ankietowanych.

Co sądzicie na temat takich wyników? Na kogo zagłosowalibyście, gdyby wybory odbyły się dzisiaj?

 

Źródło: TVP INFO

Foto: archiwum

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze