Słynne organizacje na celowniku służb! Dziesiątki aresztowań w kilku krajach [WIDEO]

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa, obostrzeń oraz ograniczeń w podróżowaniu, służby nadal mają co robić w kwestii walki z nielegalnymi procederami i zapobiegania działalności terrorystycznej oraz zorganizowanej przestępczości. Potwierdzają to co jakiś czas doniesienia medialne, w tym również te z ostatnich dni mówiące o zatrzymaniu ponad 50 ludzi w kilku krajach Europy.

 

Mowa tu o dwóch akcjach służb na naszym kontynencie, które zostały zrealizowane w zeszłym tygodniu. W działania zaangażowani byli ludzie z Włoch, Francji oraz Belgii. Wśród funkcjonariuszy biorących udział w operacjach znaleźli się włoscy karabinierzy i francuscy żandarmi. Działania wspierał Europol oraz Eurojust.

 

Według medialnych przekazów akcje te dotyczyły walki z działalnością słynnych włoskich organizacji mafijnych. Pierwsza z operacji, w którą zaangażowano około 550 funkcjonariuszy stanowiła uderzenie w mafię kalabryjską- ‚Ndranghetę. Przeszukań i zatrzymań dokonano we włoskiej Ligurii, a także we Francji, w tym m.in. w stolicy kraju- Paryżu. Łącznie schwytanych przy okazji tych działań zostało 46 ludzi (13 na terytorium Włoch oraz 33 we Francji). Sprawa dotyczyć ma handlu narkotykami, które transportowane miały być z Belgii, Hiszpanii oraz Holandii, a następnie rozprowadzane we Francji i we Włoszech. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne substancje, a także duże ilości gotówki i pojazdy należące do gangsterów, jak również sfałszowane dokumenty.

 

 

Druga z akcji przeprowadzona została natomiast na terenie Włoch i Belgii. Służby z tych krajów doprowadziły do zatrzymania ośmiu podejrzanych, którzy mają być powiązani z sycylijską Cosa Nostrą. Operacja ta zdaniem mediów ma wiązać się z zakończeniem wojny klanów sycylijskiej mafii funkcjonujących w belgijskim mieście Liege oraz leżącej na Sycylii miejscowości Favara. Wrogość pomiędzy tymi klanami Cosa Nostry doprowadziła w minionych latach do rozlewu krwi i choć niektórzy sądzili, że konflikt zakończył się dwa lata temu, to jednak rywalizacja ta trwała nadal.

 

CZYTAJ TEŻ: Bojówka słynnego klubu piłkarskiego w opałach! W tle międzynarodowe gangsterskie interesy

 

Jak niejednokrotnie zwracali uwagę eksperci, włoskie organizacje mafijne w ciągu ostatnich dziesięcioleci rozwinęły się na tyle dobrze, że działania ich struktur sięgają poza granice Włoch. Zatrzymania osób powiązanych z tymi organizacjami dokonywane były również w ubiegłych latach na terytorium Polski.

 

 

Źródło: tvp.info ; online-mafia.pl ; YouTube/EUROPOLtube

Komentarze

Komentarze