12.1 C
Warszawa
sobota, 28 maja, 2022

Sondaż. Znamy zdanie Polaków odnośnie zakazu hodowli zwierząt na futra

Zobacz koniecznie

Sondażowania IRBIS przeprowadziła na zlecenie „Rzeczpospolitej” badanie zdania Polaków odnośnie zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Okazało się, że opinia naszych rodaków jest dość jednoznaczna.

 

Ustawa o zakazie hodowli zwierząt na futra wzbudziła w Polsce ogromne emocje. Były one tak duże, że obecnie na włosku wisi koalicja rządząca. Doszło również do protestów części hodowców oraz rolników. Mimo tak napiętej atmosfery okazuje się, że zdanie Polaków w tej kwestii jest dość jednostronne.

 

Z badania IRBIS zleconego przez „Rzeczpospolitą” wynika, iż zakaz hodowli zwierząt na futra popiera 68,3% Polaków, z czego 77% to kobiety, a 58% mężczyźni. Przeciwników tej ustawy oczywiście również nie brakuje, gdyż jest ich 31,6%.

 

Badanych zapytano również jakie jest ich zdanie odnośnie zakazu trzymania zwierząt na krótkiej uwięzi bądź łańcuchu oraz ograniczeniu stosowania kolczatek. Propozycję tę popiera nawet jeszcze więcej osób niż w przypadku zakazu hodowli zwierząt futerkowych, gdyż jest to 88,9%.

 

Najmniejszym poparciem wśród respondentów cieszyło się ograniczenie uboju rytualnego na potrzeby krajowych grup wyznaniowych. Idee tę poparła również większość respondentów, lecz mniej niż w przypadku wcześniejszych ograniczeń. Wśród ankietowanych było 59,7% zwolenników tej koncepcji, a przeciwników 40,3%.

 

Jak wynika z sondażu Jarosław Kaczyński wybrał sobie wyjątkowo wygodny teren do wewnętrznych rozgrywek w Zjednoczonej Prawicy. Zdecydowana większość Polaków w końcu popiera jego pomysł. Warto zaznaczyć, że za „Piątką dla zwierząt” opowiedziały się w zasadzie wszystkie elektoraty. Nawet PSL-u oraz Konfederacji, co może być w kontrze do reakcji polityków tych partii na te ustawy.

 

Źródło: DoRzeczy

Foto: You Tube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze