6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Sprawa gangu pseudokibiców i nietypowy protest obok sądu

Zobacz koniecznie

W ostatnich latach na terenie polski kilkukrotnie dochodziło do operacji i działań Centralnego Biura Śledczego Policji, które wymierzone były w grupy przestępcze wywodzące się ze środowiska pseudokibiców. W mediach sporo miejsca przy tego typu sprawach poświęcono sytuacji dotyczących klubów z Małopolski i Śląska, a także bojówek utożsamiających się z takimi drużynami jak m.in. Wisła Kraków czy Ruch Chorzów. Przy okazji procesu związanego ze środowiskiem kibicowskim zespołu z Chorzowa, przed kilkoma dniami obok sądu zorganizowany został dość szczególny protest. Co bowiem ciekawe organizatorkami były przedstawicielki płci pięknej.

 

Opisane zdarzenie miało miejsce przed salą Sądu Okręgowego w Katowicach. Jak przekazano na łamach portalu Dziennikazachodni.pl, kobiety z transparentami i nagłośnieniem zebrały się w pobliżu wjazdu do miejscowych koszar policji. Było to w dniu, kiedy przed sądem po raz kolejny stanęli związani, bądź spokrewnieni z nimi mężczyźni podejrzewani o uczestnictwo w gangu Psycho Fans, który był zarazem bojówką pseudokibiców chorzowskiego Ruchu.

 

Kobiety te chciały wyrazić sprzeciw wobec przetrzymywania od kilku lat podejrzanych w areszcie, co dla nich można uznać za tortury. Nie podoba im się również to, że większość oskarżeń opartych jest o treść zeznań skruszonych gangsterów, którzy zdecydowali się opowiedzieć o działaniach swoich i ich kompanów jako tzw. „mali świadkowie koronni”.

 

Jedną z organizatorek protestu pod sądem była kobieta o imieniu Ilona będąca matką dwóch oskarżonych w procesie przeciwko grupie Psycho Fans. Wyjaśniała ona, że protestujące kobiety nie domagają się wypuszczenia niewinnych, ale zdecydowania kto jest winny zamiast przetrzymywania ludzi przez trzy lata w areszcie co stanowi w jej opinii torturę. Wraz z innymi uczestniczkami wznosiła ona również okrzyki krytyczne wobec tego jak toczy się ten proces. Można było usłyszeć m.in. „Stop niesprawiedliwym aresztom!”

 

W wypowiedziach oraz na trzymanych kartkach i płótnach można było zobaczyć też odniesienia do tzw. „małych świadków koronnych”, którzy zdaniem tych kobiet stawiani są na piedestale. Na transparentach można było zobaczyć również hasła „Wolne sądy” i „Stop niesprawiedliwym aresztom”.

 

Wśród zarzutów jakie prokuratura postawiła podejrzanym o udział w gangu Psycho Fans pojawiają się też te dotyczące dokonywanych krwawych ataków na członków konkurencyjnych bojówek pseudokibiców.

 

 

Źródło: Dziennikzachodni.pl

Fot.: YouTube/Firms & Fights (zrzut ekranu)

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze