Starcia protestujących rolników z policją pod siedzibą PiS (WIDEO)

W środę 16 września pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęły się protesty rolników. Podczas nich doszło do ostrych przepychanek protestujących z policją.

 

Protesty, które rozpoczęły się w środę 16 września spowodowane są planowanymi zmianami w ustawie o ochronie zwierząt. Takie zamierzenia nie spodobały się niektórym rolnikom oraz hodowcom zwierząt. W związku z tym postanowili oni zaprotestować przeciw tym zmianom.

 

Według manifestantów Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar tym projektem ustawy zlikwidować protest futrzarski. Dodatkowo związki hodowców krów, świń oraz drobiu uznały, że zmiany przepisów w ustawie o ochronie zwierząt uderzają w podstawy ich biznesów.

 

Wśród protestujących znaleźli się m.in. działacze rolniczego związku AgroUnia oraz OPZZ Rolników Sławomira Izdebskiego. Protesty rozpoczęły się w środę o 9 pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Atmosfera manifestacji była wyjątkowo napięta, co w końcu doprowadziło do ostrych przepychanek rolników z policją.

 

Protestujący zapewniali jednak, że nie są przeciwko policji i proponowali dialog z funkcjonariuszami. Dodatkowo informowali, że nie mają zamiaru ustąpić.

 

W sieci opublikowane zostało nagranie z przepychanek między rolnikami a policją.  Możecie je zobaczyć poniżej.

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze