15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Starcie kibiców Ruchu z policjantami. Funkcjonariusze oddali strzały oraz użyli gazu (WIDEO)

Zobacz koniecznie

W niedzielę 13 września doszło do najstarszych derbów Górnego Śląska, czyli starcia pomiędzy Polonią Bytom a Ruchem Chorzów. Na mecz udało się blisko 2 tysiące kibiców Niebieskich. Nie zostali oni jednak wpuszczeni przez policję na stadion, a pod obiektem doszło do starcia fanów z funkcjonariuszami.

 

Mecz Polonii Bytom z Ruchem Chorzów od zawsze cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kibiców. W tym roku było oczywiście tak samo mimo tego, że zespoły te występują w 3 lidze. Spotkanie odbyło się jednak na kameralnym stadionie Szombierek Bytom, który mógł pomieścić na swoim obiekcie 420 osób. 250 osób mogło się znaleźć pod zadaszoną trybuną, a 170 na sektorze rodzinnym po przeciwległej stronie.

 

Zainteresowanie meczem było dużo większe. Bilety miały jednak być rozdysponowane tylko wśród fanów gospodarzy. Ci jednak chcąc odwdzięczyć się kibicom Niebieskich za umożliwienie im wejścia na stadion przy Cichej przy okazji ostatnich derbów postanowili przekazać im kilkadziesiąt wejściówek.

 

 

Fani Ruchu pod stadionem Szombierek nie zjawili się jednak w kilkadziesiąt osób, a w 1900. Wśród nich było również wielu zaprzyjaźnionych z nimi kibiców Wisły Kraków. Policja oczywiście nie wpuściła tylu ludzi na tak kameralny stadion. Zaproponowała, by weszli tylko posiadacze wejściówek. Na tę propozycje kibice nie przystali.

 

Wobec tego dopingowali oni swoja drużynę zza stadionu, nie widząc praktycznie boiska. Pod koniec derbów doszło jednak do starcia pomiędzy kibicami Ruchu a policją. Funkcjonariusze mimo tego, ze wśród grupy wyjazdowej było wiele kobiet oraz dzieci użyli broni gładkolufowej, gazu, armatek wodnych oraz pałek.

 

 

 

Spotkanie pomiędzy Polonią Bytom a Ruchem Chorzów zakończyło się remisem 1:1.

 

Źródło: Dziennik Zachodni

Foto: You Tube/ Niebiescypl (zrzut ekranu)

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze