12.4 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

Strach w Korei Północnej?! Ten rozkaz siostry przywódcy ma budzić grozę

Przeczytaj koniecznie

W ostatnich miesiącach niejednokrotnie uwagę dziennikarzy przykuwało to co dzieje się w rządzonej przez komunistyczny reżim Korei Północnej. Było tak, kiedy były urzędnik tego państwa po ucieczce przekazał informacje o druzgocących skutkach epidemii koronawirusa w północnej części Półwyspu Koreańskiego, przy okazji wysadzenia biura łącznikowego nieopodal granicy dzielącej Koreę Północną i Południową, gdy pojawiały się pogłoski o chorobie lub nawet śmierci Kim Dzong Una, przy niedawnej powodzi jaka nawiedziła terytorium Korei Północnej wraz z huraganem, bądź też przy innych okazjach, kiedy wśród wiadomości ukazywały się budzące emocje sygnały z Korei Północnej. Teraz według medialnych doniesień medialnych, grozę wśród tamtejszych urzędników wywołać miało to jakiego typu rozkaz wydała siostra przywódcy północnokoreańskiego reżimu.

 

Jak przekazało Daily NK, Kim Jo Dzong nakazać miała Departamentowi Organizacji i Przewodnictwa bardziej troszczyć się o to, aby w strukturach sprawującej władzę partii działały jedynie osoby będące najbardziej lojalne. Oznacza to zaostrzenie zasad dotyczących przyjmowania do partii. Kandydaci będą musieli spełniać większe wymagania, a zarazem wykazywać się większą lojalnością wobec przywódcy reżimu.

 

CZYTAJ TEŻ: Straszliwe sceny w Korei Północnej! Zdjęcia i nagrania przerażają [WIDEO]

 

Równocześnie jednak, w dokumentach jakie miały zostać przesłane do władz lokalnych struktur partii w regionach przyznano, że młode osoby mają niechętnie zapisywać się do niej ze względu na kontrole jakim muszą być poddawani działacze. Jednakże zwrócono uwagę też na to, że bogatsi ludzie mają wręcz kupować partyjne legitymacje swym potomkom, lekceważąc obowiązujący system przyjmowania nowych ludzi do rządzącego ugrupowania.

 

Siostra Kim Dzong Una miała też krytycznie odnieść się do jej zdaniem pochopnego wykluczania ludzi ze struktur partii przez władze lokalne. Sądy partyjne mają bowiem słabo weryfikować dowody w takich sytuacjach, a taki stan rzeczy skutkuje zniechęceniem ludzi do państwa.

 

 

Źródło: Daily NK ; o2.pl

Fot.: YouTube/The Telegraph (zrzut ekranu)

 

 

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze