SZOKUJĄCE informacje na temat koronawirusa! Padł REKORD…

Na całym świecie od wielu miesięcy trwa walka z koronawirusem. Jak widać nie jest łatwo, ponieważ w wielu krajach liczba zakażeń stale rośnie. Pomimo, iż spora ilość państw mniej więcej poradziła sobie z groźnym wirusem, wciąż jest sporo krajów które mają ogromny problem. Tym razem znowu nie mamy dobrych informacji. Padł bowiem rekord…

Jak widać minie jeszcze sporo czasu zanim społeczeństwo na całym świecie będzie mogło wrócić do pełni normalnego życia. Niestety w wielu krajach liczba zakażeń COVID-19 stale rośnie i nic nie wskazuje na to, że będzie maleć.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia w Czechach odnotowało ponad 2000 przypadków zakażeń koronawirusem, Jest to bowiem największy przyrost zakażeń w dniu wolnym od pracy. Pomimo, iż nie jest to rekord liczba ta w dzień wolny od zajęć może przerażać.

Również Wielka Brytania w dalszym ciągu ma spory problem. Według brytyjskich rządzących znajduje się bowiem w tzw. krytycznym punkcie epidemii. W ciągu zaledwie dwóch dni odnotowano ponad 4000 nowych zakażeń koronawirusem. Tym faktem zaniepokojony jest bardzo premier Wielkiej Brytanii – Boris Jonson, który jeszcze nie tak dawno sam zmagał się z groźnym wirusem.

Wybór jest taki, że albo wszyscy będą przestrzegać zasad, albo będziemy musieli podjąć kolejne działania.

-powiedział Matt Hancock na antenie Sky News.

A jak sytuacja wygląda w Polsce?

Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia ostatnio odnotowano 748 nowych zakażeń. Dotyczą one głównie takich województw jak:

mazowieckiego (120),
łódzkiego (93),
pomorskiego (90),
małopolskiego (83),
opolskiego (70),
podkarpackiego (58),
wielkopolskiego (52),
lubelskiego (48),
śląskiego (45).

Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem 71-K (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-K Elbląg, 78-M Ostróda, 56-M Poznań, 74-M i 71-K Kraków. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

-możemy przeczytać w komunikacie resortu zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Polsce. ZAMKNĄ szkoły?! Minister…

 

Źródło: popularne.pl

Foto: Pixabay.com

Komentarze

Komentarze