SZOKUJACY objaw koronawirusa! Dotyka GŁÓWNIE kobiet

Od wielu miesięcy cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. W wielu krajach niestety wciąż sobie nie poradzono i zakażeń ciągle przybywa. Tak jest np. w przypadku Polski, w której zakażenia z dnia na dzień rosną. Tym razem naukowcy poinformowali o dość szokującym objawie COVID-19. Co ciekawe występuje on głównie u kobiet. 

Ostatnio naukowcy stwierdzili, że na koronawirusa choruje znacznie więcej mężczyzn niż kobiet, jednak są objawy, które z powodu COVID-19 występują głównie u kobiet.

Mowa tutaj o węchu i smaku, których utratę przez koronawirusa można zobaczyć głównie u kobiet.

Badaniem tej kwestii zajęli się hiszpańscy naukowcy. Przebadali 200 osób, i utratę węchu i smaku zaobserwowali zazwyczaj u osób w wieku 42-46 lat.

Wszystkie te spostrzeżenia zostały opublikowane w „European Archives of Oto-Rhino-Laryngology”.

To jednak nie wszystko. Inni z kolei również hiszpańscy badacze, postanowili sprawdzić 15 hiszpańskich szpitali.

Z badań wynikło bowiem, że „na zanik węchu cierpi 53 procent pacjentów, a smak straciło 52 proc. badanych chorych.” Taką też informację podała Polska Agencja Prasowa.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Przypomnijmy, że na świecie na koronawirusa zachorowało miliony osób. W Polsce w sumie zachorowań na COVID-19 jest coś ponad 71 tysięcy, z kolei zgonów ponad 2000. Liczba zachorowań stale rośnie i jak widać minie jeszcze sporo czasu zanim powrócimy w 100% do normalności.

 

Źródło: o2.pl

Foto: Pixabay.com

 

Komentarze

Komentarze