17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Tęczowa iluminacja wymierzona w Polskę na budynku Komisji Europejskiej (WIDEO)

Zobacz koniecznie

W Brukseli na budynku Komisji Europejskiej wyświetlona została flaga oraz godło Polski w tęczowych barwach wraz z różnymi hasłami. Jest to dzieło Kampanii Przeciw Homofobii.

 

Nasilona kampania wymierzona w Polskę trwa w Unii Europejskiej już od blisko dwóch tygodni. Zaczęła się ona od debaty o praworządności w naszym kraju, która zmieniła się w debatę o LGBT. Wówczas Polska była atakowana przez część polskich europarlamentarzystów wywodzących się z Lewicy oraz Platformy Obywatelskiej, a także przez wysokich rangą unijnych urzędników, wśród których była szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

 

We wtorek 22 września na ręce komisarz ds. równości Heleny Dalli trafiła petycja stworzona przez organizację All Out i Kampanii Przeciw Homofobii domagająca się podjęcia działań ws. stref wolnych od LGBT i homofobicznej nagonki w Polsce. Pod tym dokumentem podpisało się 300 tysięcy osób.

 

W tym samym dniu na fasadzie budynku Komisji Europejskiej wyświetlona została tęczowa iluminacja, na której przedstawiona była flaga Polski oraz jej godło w barwach LGBT. Dodatkowo pokazane były napisy w języku polskim oraz angielskim. Głosiły one hasła: „UE: Czas zamienić słowa w czyny. Stop 'strefom wolnym od LGBT’ w Polsce!” oraz „Nie jesteśmy ideologią. Jesteśmy obywatel(k)ami Polski”.

 

https://www.facebook.com/229797220398331/videos/331371631633550/

 

„Czas, aby Komisja Europejska i Rada Europejska stanęły na wysokości zadania i wypełniły swój obowiązek obrony wspólnych wartości UE zapisanych w Traktacie o Unii Europejskiej poprzez włączenie kwestii naruszeń praw podstawowych w procedurę art. 7 Traktatu i uruchomienie procedury naruszeniowej w związku z tzw. strefami wolnymi od LGBT” – powiedziała Mirosława Makucha wicedyrektor Kampanii Przeciw Homofobii.

 

Źródło: DoRzeczy

Foto: Facebook/ Kampania Przeciw Homofobii (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze