Tragiczna śmierć kibica! Ta historia wstrząsnęła całym krajem [WIDEO]

Tragiczna śmierć młodego człowieka to wydarzenie, które z reguły wywołuje duże emocje, poruszenie nawet u osób obcych, a także pytania o to dlaczego tak szybko ktoś odchodzi. Wiele skrajnych reakcji może pojawić się tym bardziej, kiedy takowa śmierć spowodowana jest agresją. Niestety tak też było w tym przypadku.

 

Sprawa dotyczy śmierci 21-letniego Willy’ego Monteiro Duarte. Urodził się on i wychował we włoskim Lacjum. Jego rodzice przybyli do Europy z Wysp Zielonego Przylądka. Willy pracował jako pomocnik kucharza, ale jego pasją poza gotowaniem była też piłka nożna, którą sam uprawiał w jednym z mniejszych włoskich klubów. Był również zapalonym kibicem legendarnej AS Romy i fanem słynnego byłego piłkarza tej drużyny oraz reprezentacji Włoch- Francesco Tottiego. Willy Duarte marzył o tym, aby kiedyś założyć koszulkę z numerem 10, która w AS Romie zarezerwowana została jak na razie dla Tottiego. Niestety realizacja planów i marzeń u 21-latka została niedawno przerwana w wyniku bezsensownej agresji czterech oprawców.

 

Do dramatycznych scen doszło w miejscowości Colleferro leżącej nieopodal Rzymu. Pewnej nocy spędzanej przez Willy’ego w towarzystwie znajomych po pracy doszło do awantury, której on stał się niestety śmiertelną ofiarą, choć początkowo stanął w obronie zaatakowanego kolegi. Czterej sprawcy ataku mieli jednak przewagę liczebną oraz fizyczną. Byli to bowiem mężczyźni trenujący sporty walki pochodzący z miejscowości z miejscowości Artena.

 

Łącznie napastników było czterech, a wśród nich dwóch braci Gabriele i Marco Bianchi, którzy według medialnych doniesień początkowo mieli zapewniać, że oni interweniowali jedynie rozdzielając awanturujących się młodych mężczyzn. Według niektórych mediów to jednak bracia Bianchi wykazywali się szczególną agresją, a dodatkowo byli już wcześniej notowani za brutalne przewinienia. Teraz zdaniem lokalnych mediów mężczyźni mają obawiać się tego co może spotkać ich w więzieniu oraz jak reagować będą na nich inni osadzeni.

 

Relacje opowiadające o ostatnich chwilach Willy’ego są wstrząsające. Chłopak miał błagać, aby dano mu już spokój i krzyczeć, że nie może oddychać. Został zabrany karetką pogotowia do szpitala, jednak pomimo starań lekarzy nie udało się uratować jego życia.

 

Buon viaggio Willy, perdona la nostra società che non ha saputo difenderti. Non scorrere senza lasciare un ❤️

Opublikowany przez Giampierona Massimiego Wtorek, 8 września 2020

 

Śmierć 21-latka poruszyła całe Włochy. Z bliskimi chłopaka solidaryzują się ludzie związani z polityką, sportem czy po prostu zwykli mieszkańcy różnych rejonów Italii. Pogrzeb kibica AS Romy zgromadził w ostatni weekend tysiące ludzi. Wiele osób zwraca uwagę na to, że jest to kolejny tragiczny incydent wynikający z bezsensownej agresji. Według niektórych przekazów dziennikarskich, możliwe iż przyczyną sporu pomiędzy agresorami a kolegą zabitego chłopaka była interakcja tego drugiego z pewną dziewczyną na portalu społecznościowym.

 

 

 

Źródło: Il Messagero ; Aleteia.org

Fot.: Pixabay

Komentarze

Komentarze