29.1 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Trwa napięcie między Armenią a Azerbejdżanem. Jest komunikat i apel do Polaków!

Zobacz koniecznie

W niedzielę w godzinach porannych informowaliśmy o rosnącym napięciu w regionie Górskiego Karabachu i eskalacji konfliktu na linii Azerbejdżan-Armenia. Niestety walki trwają nadal, a sytuacja staje się naprawdę mocno niepokojąca. Po obu stronach pojawiają się wzajemne oskarżenia i różne wersje wydarzeń, choć według obiektywnych medialnych doniesień, to Azerbejdżan w niedzielny poranek zaatakował jako pierwszy ostrzeliwując osady cywilne. Strona azerska twierdzi jednak, że była to reakcja na wcześniejszą agresję Ormian. Niestety nie brakuje ofiar nie wśród żołnierzy, ale także wśród cywilów.

 

Warto mieć na uwadze, że w konflikt na terenie Górskiego Karabachu pośrednio zaangażować mogą się inne państwa. Azerbejdżan popierany jest bowiem przez Turcję. W konflikt zaangażować się może również strona rosyjska, która dozbrajała w ostatnim czasie Armenię. Zarówno ze strony tureckiej, jak i rosyjskiej pojawiają się jednak wezwania do deeskalacji konfliktu i zaprzestania agresywnych działań.

 

Przy okazji całej tej zawieruchy i konfliktu, który określany jest już nawet nową wojną o Górski Karabach, pojawił się również komunikat, a zarazem apel wystosowany przez ambasadę RP w Baku do Polaków. W niedzielę nasi przedstawiciele zwrócili się do rodaków ostrzegając przed podróżowaniem w tereny, na których mogą być prowadzone działania wojenne.

 

Z uwagi na napiętą sytuację wzdłuż granicy Armenii z Azerbejdżanem i ogłoszeniem stanu wojennego, Ambasada RP w Baku zaleca unikanie podróży poza obszar Płw. Apszerońskiego. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie tłumów oraz śledzenie informacji

– Zaapelowała do polskich obywateli ambasada RP znajdująca się w stolicy Azerbejdżanu.

 

Przy okazji konfliktu i napięcia na linii Armenia-Azerbejdżan pojawiają się również kontrowersje oraz znaki zapytania wokół meczu eliminacji Ligi Europejskiej pomiędzy Legią Warszawa a Karabachem Agdam, o czym również pisaliśmy na łamach naszego portalu.

 

CZYTAJ TEŻ: Mecz Legii Warszawa z Karabachem zagrożony? Azerowie mogą nie przylecieć do Polski

 

 

Źródło: Interia.pl ; TVP.info

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze