14.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Unia Europejska bez Polski i Węgier? Pojawił się taki pomysł

Zobacz koniecznie

Holenderskie media poinformowały o propozycji premiera Marka Rutte dotyczącej utworzenia nowej unii Europejskiej bez Polski oraz Węgier.

 

Premier Holandii podczas sesji parlamentu w Hadze według dziennikarzy miał wspomnieć o ewentualnym utworzeniu nowej Unii Europejskiej bez Węgier oraz Polski. Według pomysłu polityka miałoby dojść do tego, gdyby sytuacja związana z praworządnością w tych krajach wymknęła się spod „kontroli”.

 

„Dziś w parlamencie premier Mark Rutte wspomniał o 'utworzeniu Unii Europejskiej od nowa’ jako ostatecznej opcji, gdyby sytuacja rządów prawa w Polsce i na Węgrzech wymknęła się spod kontroli” – napisała na Twitterze holenderska dziennikarka Caroline de Gruyter.

 

 

W podobnym tonie wypowiedział się inny przedstawiciel mediów tego kraju – Jaap Jansen. Jego wpis przytoczony został przez jednego z użytkowników Twittera – Andrew Wodzińskiego.

 

„Premier Holandii Mark Rutte zaczyna mówić o utworzeniu od nowa Unii Europejskiej, bez Węgier i Polski, jako opcji ostatecznej, jeśli sytuacja prawna w tych dwóch krajach nie ulegnie poprawie. Innymi słowy EU nas nie wyrzuci. Kraje starej UE wyjdą z Unii i utworzą nową UE. Bez nas” – napisał Wodziński.

 

 

Również były premier Polski Leszek Miller, a obecnie eurodeputowany wspomniał poprzez Twitterowe konto o tych słowach Marka Rutte.

 

„Premier Holandii Mark Rutte zaczyna mówić o utworzeniu od nowa Unii Europejskiej, bez Węgier I Polski. Władze Europejskiej Partii Ludowej zdecydowały właśnie, że węgierski Fidesz pozostanie nadal w tej rodzinie politycznej, tyle że w zawieszeniu.” – napisał Miller.

 

 

 

Źródło: DoRzeczy

Foto: Pixinio

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze