W górach pojawił się pierwszy śnieg (FOTO)!

Dopiero rozpoczęła się kalendarzowa jesień, a w górach spadł już pierwszy śnieg. Opady zarejestrowano m.in. w Tatrach oraz Karkonoszach.

 

Większość września w całej Polsce była dość ciepła, a momentami wręcz upalna. W ostatnich dniach przyszło jednak spore ochłodzenie i wraz z nastaniem kalendarzowej jesieni przyszły również adekwatne do tej pory roku temperatury.

 

Kreski termometrów tak się obniżyły w niektórych miejscach, że odnotowane zostały pierwsze opady śniegu. Takie miały miejsce w Karkonoskim Parku Narodowym, a dokładniej w okolicach Śnieżnych Kotłów w poniedziałek.

 

 

Śnieżne Kotły są jednym z najzimniejszych miejsc w Polsce. Leżą one w zachodniej części Karkonoszy między Wielkim Szyszakiem sięgającym 1509 m n.p.m a Łabskim Szczytem, którego wysokość wynosi 1471 m n.p.m.

 

We wtorek natomiast zarejestrowano również opady śniegu w Tatrach. Na Łomnicy znajdującej się po słowackiej stronie i liczącej sobie 2634 m n.p.m. spadło około 2-3 centymetrów sniegu. Białego puchu można się spodziewać na szczytach powyżej 2300 m n.p.m. Tam temperatury nie przekraczają 0 stopni Celsjusza.

 

 

Na Kasprowym Wierchu liczącym 1987 m n.p.m. pada natomiast obecnie deszcz, a temperatura wynosi 2 stopnie Celsjusza. Śniegu oczywiście na razie nie ma również w samym Zakopanym, gdyż tam termometry pokazują 7 stopni.

 

W najbliższych dniach w wysokich partiach górskich wciąż przeplatać się będzie deszcz oraz śnieg. Dopiero pod koniec tygodnia pogoda ma ulec poprawie.

 

Źródło: RMF 24

Foto: creazilla.com

Komentarze

Komentarze