Ważny krok w walce z COVID-19! Dokonali go Polacy [WIDEO]

Pandemia koronawirusa nadal trwa, a to iż SARS-CoV-2 może sprawiać wiele problemów po poluzowaniu obostrzeń pokazują chociażby dane z ostatnich dni dotyczące liczby osób zakażonych w naszym kraju. Przy okazji pojawiają się jednak też dobre wieści. Polska może bowiem za kilka miesięcy stać się pierwszym krajem na naszym globie, który posiada lek skutecznie neutralizujący słynnego już wirusa z Wuhan.

 

Jak poinformowała spółka biotechnologiczna Biomed Lublin, z sukcesem zakończyła się produkcja pierwszego leku na wywołaną przez wirus SARS-CoV-2 chorobę. Lek ten stworzony został na podstawie osocza ozdrowieńców, w tym też osób, które przeszły COVID-19 bezobjawowo.

 

W dalszej kolejności, po zrealizowaniu do końca wymaganych badań jakościowych, ponad 3 000 ampułek Immunoglobiny anty COVID-19 trafi do badań klinicznych w 4 ośrodkach, które znajdują się w Warszawie, Lublinie, Białymstoku oraz Bytomiu.

 

Po procedurach, które zakończyć mają się dopuszczeniem leku do badań klinicznych niekomercyjnych, przystąpić będzie można do badań prowadzonych pod kierunkiem profesora Krzysztofa Tomasiewicza z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Lek będzie mógł znaleźć się w fazie rejestracji, kiedy pomyślnie przejdzie potwierdzanie skuteczności terapii i określona zostanie dawka terapeutyczna.

 

Transmisję z konferencji przedstawicieli Biomed Lublin prowadził na platformie YouTube kanał PROfesjonalna.TV.

 

 

 

 

Źródło: YouTube/PROfesjonalna.TV ; Rmf24.pl

Fot.: Pixabay

Komentarze

Komentarze