8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

Wystąpienie, które zbulwersowało patriotów! Tak polityk PO mówił o polskim społeczeństwie [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W Parlamencie Europejskim po raz kolejny dyskutowano nad stanem respektowania praworządności w naszym kraju. Tym razem dyskusja ta oparta była o kwestię treści projektu przygotowanego przez hiszpańskiego polityka i przewodniczącego frakcji LIBE Juana Fernando Lopeza Aguilara raportu, który odnosi się do sądownictwa i sprawiedliwości w polskim państwie. Przy okazji gorącej dyskusji nie brakowało odniesień do tematu związanego ze środowiskiem LGBT+.

 

Sporo komentarzy i oburzenia wśród polskich patriotów wywołały słowa europosła Andrzeja Halickiego z Platformy Obywatelskiej. Zabierając głos w Parlamencie Europejskim zasugerował on m.in. iż Polki i Polacy niewłaściwie wybierają sobie państwową władzę, a takie raporty przygotowywane przez zagraniczne podmioty są tego efektem.

 

Chciałbym, żeby tego raportu nie było i chciałbym, mam nadzieję, że przyjdzie taki moment, że polskie społeczeństwo na tyle dobrze wybierze władze, że ta nie będzie stawiała siebie ponad prawem

— Stwierdził w trakcie wypowiedzi europoseł Halicki.

 

Takie stawianie sprawy nie spodobało się nie tylko politykom Zjednoczonej Prawicy, ale również wielu ludziom stanowiącym polskie społeczeństwo, którzy w sposób demokratyczny dokonują wyboru przedstawicieli władzy i nie chcą, aby nasze wewnętrzne sprawy wyciągać na forum europejskie.

 

Odnosząc się do wspomnianego raportu, europoseł PO określił siebie jako kogoś mogącego wypowiedzieć się w tej sprawie w sposób obiektywny.

 

https://www.facebook.com/100010735864356/videos/1233429277024923

 

 

Źródło: Facebook/Arek Pikuś ; DoRzeczy.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze