10.9 C
Warszawa
niedziela, 4 czerwca, 2023

Zagroził wysadzeniem słynnego zabytku! Służby wkroczyły do akcji [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Choć przez ostatnie pół roku służby na naszym kontynencie mocno skupiły się na walce z pandemią oraz egzekwowaniu obostrzeń mających pomóc ograniczyć transmisyjność wirusa SARS-CoV-2, to jednak z Europy nie zniknęły inne problemy stanowiące spore wyzwanie dla władz państwowych oraz podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Potwierdzają to m.in. wydarzenia, do których doszło w tym tygodniu na terenie jednej z europejskich stolic. Jak informowaliśmy bowiem, w czwartek 25 września miał miejsce nożowniczy atak w Paryżu. Warto jednak zwrócić uwagę, że wcześniej pojawiły się informacje o bombie na terenie słynnego zabytku.

 

CZYTAJ TEŻ: PILNE! Atak nożownika! Są ranni

 

Sytuacja, która wymagała interwencji funkcjonariuszy oraz ewakuowania ludzi z uczęszczanego przez turystów miejsca wydarzyła się w środę. Tego to dnia przed godz. 12 lokalna policja otrzymała zgłoszenie w ramach którego ktoś anonimowo poinformował o bombie mające rzekomo znajdować się na terenie słynnej Wieży Eiffla.

 

Zarządzono ewakuację tej konstrukcji, która jest zarazem symbolem Francji. Do niedawna Wieża Eiffla była zamknięta ze względu na pandemię koronawirusa, jednak w ostatnim czasie znów mogą odwiedzać ją zwiedzający przy zachowanych obostrzeniach dotyczących liczby osób przebywających tam w tym samym czasie.

 

Jak przekazywali za pośrednictwem Twittera dziennikarze, mężczyzna grożący wysadzeniem popularnej paryskiej wieży miał krzyknąć „Allahu Akbar!” w trakcie zgłaszania informacji o bombie. Jak poinformowała stacja telewizyjna BFMTV, przeprowadzona została ewakuacja ludzi, którzy akurat przebywali na terenie Wieży Eiffla.

 

Po kilku godzinach działań prowadzonych przez służby stwierdzono, że alarm był fałszywy i w rejonie konstrukcji nie znajduje się żaden ładunek wybuchowy. W związku z tym umożliwiono dalsze zwiedzanie turystom. Nie wykluczone, że incydent był działaniem w ramach głupiego żartu

 

Ta sytuacja, jak i też czwartkowy atak pokazują, że służby wciąż muszą trzymać rękę na pulsie i zachować czujność w ramach przeciwstawiania się działalności terrorystycznej.

 

 

 

Źródło: Wirtualna Polska ; BFMTV ; Twitter/@B2Bolo

Fot.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze