18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zatrważające liczby zgonów spowodowanych koronawirusem na świecie. Kolejne granice przekroczone!

Zobacz koniecznie

Wciąż jednym z głównych problemów na świecie jest koronawirus. Od początku pandemii na wirusa z Wuhan zmarło milion osób. Ta liczba może robić wrażenie. W niektórych państwach sytuacja jest poważna.

 

W ostatnim czasie w Polsce odnotowywane jest coraz więcej zakażeń na koronawirusa. W naszym kraju regularnie przez dobę potwierdzanych jest ponad tysiąc przypadków. Na szczęście liczba zgonów przeważnie nie przekracza 30 na dzień. W niektórych państwach sytuacja jest jednak zdecydowanie poważniejsza.

 

W USA na koronawirusa zachorowało już blisko 7,5 miliona osób. Śmierć z powodu tej choroby poniosło 209 tysięcy. Krajem mocno dotkniętym przez wirusa z Wuhan są również Indie. Tam potwierdzono 6 milionów zakażeń i 96 tysięcy zgonów. W Brazylii natomiast zachorowało 4,7 mln ludzi i 142 tysiące zmarło. Wśród krajów, którym mocno doskwiera koronawirus jest Rosja, Kolumbia, Peru, Meksyk, Hiszpania, Argentyna, RPA, Chile, Francja, Iran, Wielka Brytania oraz Bangladesz.

 

Mimo, że pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem na świecie odnotowano w chińskim Wuhan na początku stycznia tego roku to do tej pory nie udało się lekarzom znaleźć skutecznego leku na te chorobę.

 

Przez to na całym świecie na COVID-19 choruje obecnie 7,6 mln ludzi. Zmarło z powodu tego wirusa natomiast ponad milion osób.

 

Warto przypomnieć, iż koronawirus SARS-Cov-2 to wirus należący do rodziny koronawirusów. Normalnie występują one przede wszystkim u zwierząt i powodują problemy układu oddechowego, pokarmowego oraz nerwowego. Wirusy często mutują i mogą zarażać nowe gatunki.

 

Do tej pory poznano 6 wirusów powodujących zakażenie u ludzi. Cztery z nich (229E, OC43, NL63, HKU1) powodują przeziębienie o łagodnym przebiegu. Dwa pozostałe (wirusy SARS i MERS) zagrażają ludzkiemu życiu.

 

Źródło: RMF 24

Foto: You Tube/ BBC News (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze