17.5 C
Warszawa
piątek, 17 maja, 2024

Znany polityk zachorował na COVID-19. Przekazał co odczuwa po zakażeniu…

Zobacz koniecznie

W czasie trwającej kolejny miesiąc pandemii słynnego już koronawirusa z chińskiego Wuhan, niejednokrotnie potwierdziło się, że zachorowanie na COVID-19 może spotkać również znane osoby ze świata polityki, sportu, kultury czy show-biznesu. To też ukazuje fakt, że każdy człowiek jest równy w kwestii konieczności troszczenia się o zachowywanie zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego, co pozwala zmniejszać ryzyko na zarażenie się koronawirusem, a co za tym idzie ograniczyć wspólnymi siłami transmisyjność roznoszącego się wirusa.

 

W ostatnich tygodniach zarażenie koronawirusem dopadło również znanego włoskiego polityka, a zarazem byłego premiera Silvio Berlusconiego z ugrupowania Forza Italia, które w ostatnich wyborach parlamentarnych weszło w skład prawicowej koalicji. Niestety jak donoszą media, oprócz samego Berlusconiego, obecność SARS-CoV-2 potwierdzono także u innych osób, z którymi miał kontakt, w tym również u jego dzieci.

 

Były premier Republiki Włoskiej musiał w związku z przechodzoną chorobą trafić do szpitala, a objawy i sposób przechodzenia przez COVID-19 okazał się być bardzo trudnym i bolesnym doświadczeniem dla polityka. Jego przypadek potwierdza, że choroba ta potrafi naprawdę mocno uprzykrzyć życie części osób zarażonych koronawirusem, a co za tym idzie, także ich bliskim, którzy wcześniej sami mogli przejść przez COVID-19 nawet bezobjawowo.

 

Silvio Berlusconi skontaktował się ze swoimi współpracownikami. Podziękował za wyrazy wsparcia, solidarności i spływające życzenia powrotu do zdrowia. Nie kryje on tego, że chciałby mieć koronawirusa już za sobą. Stwierdził bowiem, że to coś naprawdę przerażającego. Czas jaki przechodzi po zachorowaniu na COVID-19 określił on nawet jako coś co wydaje mu się być najgorszym doświadczeniem w jego ziemskim życiu. Zaapelował on przy tym do ludzi o zachowywanie zasad bezpieczeństwa oraz zakładanie maseczki w miejscach publicznych, by i oni lub ich bliscy nie musieli przechodzić czegoś podobnego.

 

Według informacji przekazywanych we włoskich mediach powołujących się na wieści płynące od lekarzy opiekujących się byłym premierem, Silvio Berlusconi ma stopniowo wracać do zdrowia i odzyskiwać siły pomimo tych ciężkich doświadczeń.

 

 

Źródło: Agenzia Italia AGI.it

Fot.: Pixabay

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze