6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Cała Polska w CZERWONEJ strefie?! Taką informację…

Zobacz koniecznie

Polska od wielu miesięcy walczy z epidemią COVID-19. Pomimo wielu obostrzeń liczba zakażeń nie spada. Nic nie wskazuje na to, że liczba zakażeń zacznie maleć. Ostatnio Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych obostrzeniach. Czy cała Polska pojawi się w czerwonej strefie?

Ostatnio Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż cała Polska od dzisiaj znajduje się w żółtej strefie oznacza to, że maseczki nie trzeba nosić tylko w pomieszczeniu, ale także podczas wyjścia gdziekolwiek.

Czy Polska znajdzie się w czerwonej strefie? Niestety słowa eksperta nie są zbyt ciekawe.

 Przy skali lekceważenia przez część obywateli tego problemu, niedługo strefą czerwoną będzie cała Polska, poza wioskami wysoko w górach

-powiedział prof. Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant w kwestiach chorób zakaźnych.

Według profesora epidemia niestety szybko się nie skończy.

Nie szybko. Epidemia pozostanie z nami prawdopodobnie do końca naszego życia i będzie czymś zbliżonym do grypy. Kwestia, czy będzie tak agresywnie przebiegała. Jeśli rozpoczniemy masowe programy szczepień, to ochronimy te osoby, które mogą to ciężko przechodzić. Powstaną leki, które będą skuteczne. To zależy od przemysłu farmaceutycznego i szczepionkowego

-dodał prof. Simon.

Przypomnijmy, że w Polsce od jakiegoś czasu dochodzi do rekordów zakażeń. 9 października odnotowano prawie 5 tysięcy nowych zakażeń. Nic nie wskazuje na to, aby w naszym kraju liczba zakażeń była mniejsza. Tym bardziej teraz – jesienią, kiedy jesteśmy bardziej narażeni na zakażenia wirusami. Dlatego warto w tym trudnym czasie dbać o siebie i swoje zdrowie a także zdrowie swoich bliskich, dezynfekując dłonie i zachowując odpowiedni odstęp pomiędzy sobą.

 

Źródło: lelum.pl

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze