29.7 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Dramatyczna śmierć wielokrotnego mistrza. Zginął na wojnie… [FOTO]

Zobacz koniecznie

Choć to bardzo smutne, to warto pamiętać o tym, że historia uczyła ludzi już niejednokrotnie tego jak straszliwe skutki niesie ze sobą wojna oraz tego, że w czasie jej trwania narażeni jesteśmy na prawdziwe dramaty często bez względu na to jaki status społeczny reprezentujemy oraz czym się zajmujemy na co dzień. Choć może nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, to jednak konflikty zbrojne pochłaniają też wiele istnień również w XXI wieku. Smutne doniesienia na temat ofiar śmiertelnych spowodowanych wojną pojawiają się w przestrzeni medialnej także w ostatnich miesiącach, a nawet dniach.

 

CZYTAJ TEŻ: Tragedia w życiu znanego piłkarza. Śmierć po zakażeniu koronawirusem

 

W ostatnim czasie sporo uwagi mediów na świecie skupiła sytuacja w rejonie Górskiego Karabachu oraz napięcia pomiędzy Azerbejdżanem a Armenią. Niestety konflikt wyszedł poza teren spornego terytorium, a wśród ofiar tej wojny są też osoby cywilne, w tym również kobiety i dzieci.

 

Niedawno po stronie armeńskiej pojawiła się informacja o śmierci jednego z utytułowanych sportowców ormiańskich, który zginął decydując się walczyć na froncie przeciwko siłom azerskim.

 

Poległym w walkach o Górski Karabach sportowcem jest Tatul Harutiunian, który odnosił spore sukcesy w dyscyplinie sportowej jaką jest trójbój siłowy, zdobywając wielokrotnie tytuł mistrza Armenii. Informacje o jego śmierci i jej dramatycznych okolicznościach potwierdziła w opublikowanym komunikacie ormiańska federacja tej dyscypliny sportu.

 

CZYTAJ TEŻ: Wojna w Górskim Karabachu zamieni się w „okrutny dzihad”?! Niepokojące doniesienia

 

Z wielkim smutkiem informujemy, że podczas zaciętych bitew Artsakh (red. tak Ormianie określają Górski Karabach) zginął członek naszego stowarzyszenia, wielokrotny mistrz Armenii i nasz dobry przyjaciel Tatul Harutiunian.

– Poinformowano w treści komunikatu wydanego przez federację.

 

 

https://www.facebook.com/powerliftingarm/posts/969645560187641

 

 

Źródło: Facebook/Armenian Powerlifting Federation ; Sport.se.pl

Fot.: Wikimedia Commons ; Facebook/Armenian Powerlifting Federation

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze