24 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

DRAMATYCZNE wydarzenia! Strzelanina i obława na napastnika. Są zabici i ranni

Zobacz koniecznie

To niestety kolejny przypadek, kiedy dochodzi do krwawego ataku, a którego sprawcą jest stosunkowo młody człowiek. Niestety i tym razem nie udało się uniknąć ofiar śmiertelnych i osób, które chociaż przeżyły, to jednak odniosły obrażenia. Jak przekazują miejscowe media, uzbrojony napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, a funkcjonariusze ruszyli w pościg rozpoczynając obławę. Na ten moment wiadomo już jak zakończyły się poszukiwania.

 

Do dramatycznych wydarzeń doszło w Rosji, a dokładniej we wsi Bolszeorłowskoje leżącej nieopodal miejscowości Bor na terenie obwodu niżnonowogrodzkiego. Ataku dokonano przy użyciu broni palnej. Niestety w wyniku strzelaniny życie straciły zdaniem dziennikarzy cztery osoby, a dwie zostały ranne. Informacje w tej sprawie na przekazywała agencja TASS.

 

Sprawcą ataku miał być młody, zaledwie 18-letni mężczyzna o nazwisku Daniil Monakhov. Cała tragiczna w skutkach sytuacja zaczęła się z pozoru dosyć błaho. Początkiem dramatu była kłótnia 18-latka z jego babcią, po której mężczyzna chwycił za broń i postrzelił kobietę. Ofiara została przetransportowana do szpitala, gdzie niestety mimo starań lekarzy zmarła. Jej wnuk nie zakończył jednak swoich okrutnych działań. Po postrzeleniu babci zabił bowiem sąsiada, a następnie oddał strzały w kierunku ludzi znajdujących się na pobliskim przystanku, zabijając w ten sposób dwoje kolejnych ludzi i dodatkowo dwoje raniąc.

 

Służby rozpoczęły obławę na 18-letniego sprawcę strzelaniny. W miejscowych mediach udostępniono jego fotografię, a także przekazywano kolejne informacje. Według medialnych doniesień, wśród zainteresowań Daniila Monakhova miały znajdować się gry komputerowe oraz tematy związane z bronią. Ciężko jednak wnioskować na ile wpłynęło to na tak desperackie zachowanie 18-latka.

 

Jak poinformowano później, finalnie Monakhov został odnaleziony, jednak był już wówczas martwy. Najprawdopodobniej popełnił on samobójstwo. Jego ciało znajdować miało się w lesie.

 

 

Źródło: TASS ; o2.pl ; Slobodna-Bosna

Fot.: Needpix.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze