18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Dwie śmierci, które poruszyły mieszkańców jednej okolicy. Zmarli po zakażeniu koronawirusem…

Zobacz koniecznie

W ostatnim czasie nie tylko informacje o liczbie kolejnych osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 można określić jako zatrważające. Smutne, a zarazem dające do myślenia są też bowiem przypadki śmierci osób zakażonych koronawirusem, o którym wiadomości również pojawiły się w ostatnich dniach w medialnych przekazach.

 

Poruszająca historia wydarzyła się m.in. w województwie kujawsko-pomorskim, a dokładniej w regionie gminy Obrowo. Doszło tam bowiem aż do dwóch śmierci osób, które zachorowały na COVID-19, a wcześniej pełniły ważne obowiązki w lokalnej społeczności.

 

CZYTAJ TEŻ: Ta śmierć wstrząsnęła lokalną społecznością! Zmarł z powodu COVID-19 w młodym wieku…

 

Jedna ze zmarłych to 44-letnia pedagog, która pracowała w Zespole Szkół w miejscowości Osiek nad Wisłą. Jak podaje portal Interia.pl, zdaniem dyrektora placówki, przebieg choroby u kobiety był bardzo szybki. Miała ona zgłosić się 30 września do lekarza z bólem głowy. Niestety w związku z pogarszającym się stanem zdrowia trafiła pod respirator, a następnie po upływie zaledwie tygodnia zmarła.

 

To dla nas bardzo trudny moment. W naszej miejscowości znali ją wszyscy. Ona uczyła się kiedyś w tej szkole, tak jak jej rodzice, a potem dziecko.

— Powiedziała cytowana przez Interię dyrektor szkoły Katarzyna Wachowska.

 

Władze placówki poinformowały również, że zmarła kobieta była pierwszym przypadkiem osoby zakażonej w tej szkole. Jeszcze przed jej śmiercią wprowadzono godziny dyrektorskie ze względu na obawy związane z epidemią.

 

Do śmierci pracownicy szkoły odnieśli się również przedstawiciele władz gminy Obrowo. Wójt Andrzej Wieczyński oraz sekretarz gminy Mirosława Kłosińska wyrazić mieli swój smutek z powodu odejścia do wieczności pedagog po tak szybkim przebiegu choroby.

 

Według przekazanych przez władze gminy informacji nie był to jednak jedyny przypadek śmierci osoby chorującej na COVID-19 w tym regionie. Zmarł bowiem również zakażony koronawirusem wieloletni sołtys miejscowości Łążyna II.

 

 

Źródło: Interia.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze