27.1 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Islamiści wtargnęli do kościoła! Wstrząsające sceny

Zobacz koniecznie

W ostatnich tygodniach niejednokrotnie dochodzi w Europie do ataków na tle religijnym. Do przejawów nienawiści wobec chrześcijan zaliczyć bez wątpienia można incydenty, które w ostatnim czasie obserwujemy w naszym kraju, gdy przy okazji pro-aborcyjnych manifestacji i protestów dochodzi do ataków na kościoły, aktów wandalizmu, fizycznej agresji wobec osób wierzących, a także przerywania Mszy Świętych. Należy jednak pamiętać, że w tym samym czasie, także w innych częściach Europy wyznawcy Chrystusa mierzą się z kierowaną w ich stronę nienawiścią nie tylko ze strony środowisk lewicowych, ale również fundamentalistów islamskich.

 

CZYTAJ TEŻ: Kolejny atak we Francji! [WIDEO]

 

Jak się okazuje, w ostatnich tygodniach nie tylko we Francji dochodziło do aktów nienawiści wobec chrześcijan jakich dopuszczali się zwolennicy radykalnej wersji islamu. Do wstrząsających scen jak podają niektóre media doszło bowiem pod koniec października również w Austrii, a dokładniej na terenie stolicy tego kraju- w Wiedniu.

 

Jak podano na łamach austriackiego „Kuriera”, w dniu 29 października (czwartek), do jednej z wiedeńskich świątyń- kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego wtargnęła grupa młodych stosunkowo osób, które zachowywały się w karygodny i oburzający dla wielu sposób. Ludzie ci demolowali wnętrze budynku kościoła poprzez fizyczne atakowanie konfesjonałów oraz przewracanie ławek. Całej akcji towarzyszyło również wznoszenie okrzyków „Allahu Akbar!”, czyli znanego islamskiego wyznania wiary oznaczającego „Bóg jest wielki!”.

 

Lokalny duszpasterz poinformował tego dnia o zaistniałej sytuacji austriackie służby. Zanim jednej funkcjonariusze miejscowej policji dotarli na miejsce zdarzenia, uczestnicy zajścia zdążyli się rozejść. O dokonanie tego ataku podejrzewana jest grupa młodych przedstawicieli mniejszości tureckiej żyjącej w austriackiej stolicy, która sprawiała również inne problemy związane z zakłócaniem porządku w mieście.

 

Warto pamiętać, że po zaostrzeniu przez francuskiego prezydenta retoryki w temacie walki z islamskim fundamentalizmem, w krajach muzułmańskich doszło do anty-francuskich protestów. Stanowczą wypowiedzią na słowa francuskiego prezydenta odpowiedział przy tym prezydent Turcji Recep Erdogan.

 

Cała sytuacja może wywoływać wśród młodych Turków żyjących w krajach europejskich, a także wśród przedstawicieli mniejszości arabskich, wzmożoną niechęć do polityków i władz państwowych stanowiących prawo na naszym kontynencie. Niestety odbija się to również po raz kolejny na wyznawcach Chrystusa.

 

 

 

Źródło: Ekai.pl

Fot. (poglądowe): Pixnio

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze