9 C
Warszawa
sobota, 28 maja, 2022

Kolejne fatalne doniesienia z klubów Ekstraklasy! Koronawirus nie odpuszcza

Zobacz koniecznie

W czołowych polskich klubach piłkarskich coraz częściej zdarzają się potwierdzone przypadki wirusa z Wuhan. Tak było ostatnio w Pogoni Szczecin, gdzie odnotowano 30 zakażeń, na mniejszą skalę problem ten wystąpił w Warcie Poznań oraz w Wiśle Kraków. W Białej Gwiździe potwierdzane są jednak kolejne zakażenia.

 

Obecnie w Polsce od pewnego czasu dzienny przyrost zakażonych jest mocno martwiący. W dobę odnotowuje się zazwyczaj ponad dwa tysiące nowych przypadków. Wśród nich nie brakuje sportowców oraz osób powiązanych z klubami. Tym samym zachorowania nie omijają drużyn piłkarskich. Już dużo wcześniej pojawiały się pojedyncze przypadki. Tak było chociażby w Wiśle Płock.

 

Teraz jednak coraz częściej w danym klubie pojawia spora liczba zakażonych. Tak było w przypadku Pogoni Szczecin, gdzie wykryto 30 chorych na koronawirusa. Nosiciele wirusa z Wuhan pojawili się także w Warcie Poznań. Wisła Kraków również została dotknięta zachorowaniami. W jej przypadku potwierdzono zakażenia u kilku piłkarzy. Według niektórych informacji wśród chorych miał być Jakub Błaszczykowski.

 

Jak się okazuje koronawirus w Wiśle Kraków nie dotknął tylko pionu sportowego. Zakażony jest również wiceprezes zarządu Maciej Bałaziński. Z informacji Interii wynika, że czuje się on dobrze i w najbliższym czasie będzie mógł wrócić do pracy.

 

Bałaziński wiceprezesem zarządu jest od czerwca tego roku. Nie jest jednak to pierwszy jego kontakt z Biała Gwiazdą. Wcześniej, w latach 2003-2006 zajmował się obsługą prawna w tym klubie. Później był on m.in. związany z Lechia Gdańsk, w której pełnił funkcje wiceprezesa Rady Nadzorczej.

 

Źródło: Interia

Foto: You Tube/ Wisła Kraków (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze