-3.8 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

Kolejny groźny wirus wywołuje problemy w Europie! Znany aktor wśród ofiar… [FOTO]

Zobacz koniecznie

W związku z trwającą od ponad pół roku i nadal wywołującą w wielu krajach kłopoty pandemią słynnego już wirusa SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhan wiele osób zaczęło bardziej zwracać uwagę nie tylko na higienę i zasady bezpieczeństwa związane z unikaniem możliwości wystąpienia zarażenia, ale też na sygnały dotyczące pojawiających się nowych zagrożeń względem zdrowia swojego i bliskich. Szczególnie niepokojące dla części osób śledzących wydarzenia na świecie mogą być wiadomości mówiące o rozprzestrzenianiu się innych wirusów, które również podobnie jak koronawirus mogą wywołać zarazę w mniejszym lub większym stopniu. Do tego typu wieści z pewnością zaliczają się również te, które dotyczą kłopotów spowodowanych przenoszeniem się wirusa gorączki Zachodniego Nilu, z którego ryzykiem rozprzestrzeniania się mierzyć muszą się w ostatnim czasie niektóre państwa na naszym kontynencie.

 

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o problemach jakie wirus Zachodniego Nilu spowodował na terenie Hiszpanii, a w szczególności w tamtejszych nadrzecznych miejscowościach oraz o tym, jakie podjęto działania, aby zapobiegać rozprzestrzenieniu się tego wirusa roznoszonego przez komary. Przeczytać na ten temat więcej mogą Państwo w artykule znajdującym się w poniższym odnośniku. Należy mieć jednak na uwadze, że Hiszpania nie jest jedynym krajem, w którym w ostatnim czasie pojawiły się przypadki zachorowania na tę chorobę.

 

ZOBACZ TEŻ: Kolejny śmiertelny wirus atakuje w Europie! Rośnie liczba zmarłych

 

Według medialnych doniesień z ostatnich dni, z powodu zarażenia wirusem gorączki Zachodniego Nilu życie stracił również znany aktor pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Clark Middleton, bo o nim mowa, znany był z ról w takich filmach jak „Kill Bill 2”, „Twin Peaks”, „Birdman” oraz „Blacklist”.

 

Aktor zmarł w niedzielę przeżywszy 63 lata. Informacje o jego śmierci potwierdziła jego żona w rozmowie z magazynem „Variety” oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Clark odszedł 4 października w wyniku zarażenia się wirusem Zachodniego Nilu, na którego nie ma lekarstwa. Był piękną duszą, która przez całe życie walczyła z ograniczeniami, opowiadając się za osobami niepełnosprawnymi.

– Oświadczyła Elissa Middleton.

 

Jak twierdzi kobieta, która była żoną aktora od 2006 roku, jest ona szczęśliwa, kiedy pomyśli o nowo odkrytej wolności swojego męża i jest przekonana, że będzie on po tamtej stronie otoczony przez dusze osób, które kochał, a które zmarły wcześniej.

 

 

 

Źródło: TVP.info ; Variety ; Facebook/@SparkMiddleton

Fot.: Wikimedia Commons ; Facebook/@SparkMiddleton

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze