14.3 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Koszmarne wieści ws. koronawirusa! Do tego doszło w naszym kraju…

Zobacz koniecznie

W dniu wczorajszym informowaliśmy o tym, że niestety przebita została liczba 10 000 nowych zakażonych w naszym kraju i padł niechlubny rekord. Dziś niestety dane są jeszcze bardziej niepokojące i ostatniej doby zdążył paść już kolejny smutny rekord pod względem przyrostu liczby osób zarażonych słynnym już wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Smutne wieści dotyczą również liczby osób zmarłych, które w ostatnim czasie zmagały się z koronawirusem.

 

CZYTAJ TEŻ: Nowe informacje ws. śmierci Dariusza Gnatowskiego. Koronawirus doprowadził do…

 

Według danych dotyczących ostatniej doby, które udostępnił dziś Resort Zdrowia, liczba kolejnych zakażonych koronawirusem to ponad 12 tysięcy przypadków, dokładnie mowa jest o 12 107 osobach zarażonych. Tym razem to jednak nie województwo małopolskie zajęło pierwsze miejsce tak jak poprzednio pod względem największych przyrostów. Tym razem przoduje województwo mazowieckie- 1579 nowych zakażonych oraz woj. wielkopolskie- 1516 przypadków wykrycia koronawirusa. Małopolska znalazła się ostatniej doby na trzecim miejscu (1331 nowych zakażonych).

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj również o śmierci aż 168 osób zarażonych koronawirusem. 31 z tych pacjentów nie miało stwierdzonych innych tzw. chorób współistniejących.

 

Łącznie w Polsce do tej pory w czasie trwania epidemii wirusa SARS-CoV-2 zmarło 4 019 ludzi, u których stwierdzono obecność koronawirusa. Liczba zakażonych w tym okresie w naszym kraju wynosi natomiast w sumie 214 686 przypadków.

 

CZYTAJ TEŻ: Cała Polska będzie objęta tym ograniczeniem?! Ważne słowa premiera

 

Jak widać koronawirus przy okazji drugiej fali epidemii daje o sobie znać w dobitny sposób zarówno w Polsce, jak i innych częściach świata. Dlatego wbrew tezom o globalnym spisku czy bezzasadności przestrzegania obostrzeń, warto mieć na uwadze, iż jedynie solidarnie i odpowiedzialnie możemy poradzić sobie z tym zagrożeniem.

 

 

Źródło: o2.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze