22.3 C
Warszawa
wtorek, 22 czerwca, 2021

Nowacka i Joński chcieli zaatakować Kaczyńskiego. Zaliczyli jednak wpadkę

Zobacz koniecznie

Barbara Nowacka oraz Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej postanowili sobie zakpić z Jarosława Kaczyńskiego. Zrobili to jednak nieudolnie, gdyż wyszło, iż nie przeczytali ze zrozumieniem tekstu jego notki bibliograficznej.

 

W związku z zaprzysiężeniem Jarosława Kaczyńskiego na wicepremiera Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na swojej oficjalnej stronie zamieściła krótką notkę biograficzną o prezesie Prawa i Sprawiedliwości.

 

„Urodzony 18 czerwca 1949 r. na warszawskim Żoliborzu w rodzinie o patriotycznych tradycjach. W czasie II wojny światowej ojciec Rajmund działał w konspiracji, w Armii Krajowej.

 

W 1944 r. brał udział w Powstaniu Warszawskim za co został odznaczony krzyżem Virtutti Millitari. Matka Jadwiga w 1941 r. wstąpiła do Szarych Szeregów” – napisano na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Zarówno Dariusz Joński jak i Barbara Nowacka postanowili się odnieść do tego wpisu. Robiąc to jednak wykazali, że nie przeczytali tekstu ze zrozumieniem. Obydwoje uznali, iż w tym wpisie napisano, iż to Jarosław Kaczyński walczył w Powstaniu Warszawskim.

 

„Kaczyński. Urodzony w 1949, w 1944 walczył w Powstaniu Warszawskim. Info ze strony http://premier.gov.pl. Są śmieszniejsi niż żarty o nich” – napisała Barbara Nowacka na Twitterze.

 

 

Jej tweet bardzo szybko spotkał się z reakcją internautów. Dominika Cosic z TVP Info napisała: „Pani poseł, akurat pani nie podejrzewałam o brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Pomogę – zdanie o udziale w PW odnosi się do Rajmunda Kaczyńskiego, ojca Jarosława Kaczyńskiego”.

 

Barbara Piela odpowiedziała natomiast: „Tak się zastawiam, jak Pani będzie w stanie przeczytać pozew ode mnie i co z niego zrozumie…”.

 

Podobny do Barbary Nowackiej wpis zamieścił również Dariusz Joński. „Na stronie http://premier.gov.pl info -Jarosław Kaczyński w 1944 brał udział w Powstaniu Warszawskim a urodził się 1949! Nieprawdopodobne, a jednak!”- napisał.

 

 

Na jego tweet zareagowano podobnie jak w przypadku wpisu Barbary Nowackiej.

 

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze