26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Nowe powiaty w strefach czerwonych! Jest ich bardzo dużo!

Zobacz koniecznie

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier oraz minister zdrowia ogłosili, które powiaty znajdą się w strefach czerwonych. Poinformowali również, że cała Polska od 10 października będzie traktowana jako strefa żółta.

 

W czwartek ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie zakażeń w Polsce. W dobę w naszym kraju odnotowano 4280 nowych zakażeń. Jest to absolutnie najwyższy wynik zachorowań od początku pandemii. W związku z taką sytuacją rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń oraz zwiększenia ilość czerwonych stref.

 

Od 10 października całe terytorium Polski uznawane będzie za żółtą strefę. Tym samym obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa w kraju. Poza tym w weselach i imprezach rodzinnych udział będzie mogło wziąć maksymalnie 100 osób. Dodatkowo obowiązywać będzie m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich jak: wystawy, targi, konferencje czy kongresy. Poza tym w siłowniach będzie limit osób – jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Podobnie podczas wydarzeń sportowych takich jak: mecze piłki nożnej.

 

Minister zdrowia podczas swojej konferencji prasowej poinformował o nowych powiatach wchodzących do strefy czerwonej. Od teraz w województwie małopolskim w czerwonej strefie są powiaty: limanowski, myślenicki, nowotarski, suski i tatrzański; w woj. mazowieckim: otwocki i szydłowiecki, w woj. opolskim powiat oleski, w woj. Lubelskim janowski, łęczyński i włodawski, a w woj. łódzkim: bełchatowski, wieluński i Piotrków Trybunalski. W woj. kujawsko-pomorskim w czerwonej strefie będzie powiat aleksandrowski i Grudziądz, w woj. wielkopolskim krotoszyński, międzychodzki, rawicki i wolsztyński, a w woj. zachodniopomorskim – Koszalin. W woj. śląskim czerwona strefa obowiązywać będzie w powiecie kłobuckim; w woj. świętokrzyskim w powiecie kieleckim i w Kielcach, a w warmińsko-mazurskim w powiatach: bartoszyckim, działdowskim, iławskim i w ostródzkim. W woj. podkarpackim w czerwonej strefie będą powiaty: dębicki i mielecki; w woj. podlaskim: białostocki, zambrowski i Suwałki, a w woj. pomorskim: kartuski, kościerski, pucki, słupski i Sopot.

 

 

 

Źródło: Onet

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze