18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Nowe strefy żółte i czerwone! Będzie ich ponad 100!

Zobacz koniecznie

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wciąż się pogarsza. Dziś ustanowiony został kolejny rekord zakażeń, który wynosi teraz 3003. W związku z tak krytyczną sytuacją wprowadzane mają być nowe żółte i czerwone strefy.

 

7 października w Polsce ponownie został ustanowiony nowy rekord potwierdzonych przypadków koronawirusa. Dane opublikowane przez ministerstwo zdrowia są wyjątkowo zatrważające. Jeszcze kilka tygodni temu w szok wprawiało przekroczenie na dobę tysiąca zachorowań. Teraz coraz częściej dziennie w Polsce odnotowywane było ponad 2 tysiące przypadków wirusa z Wuhan. Dziś jednak przekroczone zostały kolejne granice. Do tej pory rekord zakażeń wynosił 2367 przypadków. Dziś ministerstwo odnotowało 3003 nowe zachorowania.

 

W związku z tak poważną sytuacją przedstawiciele resortu zdrowia zapowiadają poszerzenie stref z obostrzeniami. Jak na razie czerwonych stref było 17, a żółtych 34. W czwartek ogłoszone mają być jednak nowe strefy z obostrzeniami. Ma ich być ponad sto, a wśród nich wiele większych miast.

 

„Tych powiatów, które jutro ogłosimy, będzie ponad 100. Musimy się liczyć z tym, że w ramach obostrzeń w strefach żółtych znajdzie się bardzo dużo miast” – powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

 

Wiadomo, że wśród powiatów objętych obostrzeniami znaleźć ma się Warszawa. „Nie ma co ukrywać, że na 99 proc. Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie” – powiedział Andrusiewicz.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: You Tube (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze