15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Nowy sondaż partyjny! Spada poparcie znaczącej partii

Zobacz koniecznie

Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl przeprowadziła w ostatnim czasie sondaż partyjny. Uwidocznił on spadki poparcia czołowych partii politycznych w Polsce.

 

Portal wPolityce w środę wieczorem opublikował najnowszy sondaż partyjny opracowany przez pracownię Social Changes. W porównaniu z ostatnim badaniem tej sondażowni wynik się znacznie zmieniły. Jedne partie straciły natomiast drugie zyskały.

 

Tak właśnie wciąż na czele partii w sondażach jest Zjednoczona Prawica, w której znajduje się Prawo i Sprawiedliwośc, Porozumienie oraz Solidarna Polska. Swoje poparcie dla tego ugrupowania wyraziło 38% respondentów. Mimo tego, że jest to najwyższy wynik wśród partii to Zjednoczona Prawica zanotowała spadek o cztery punkty procentowe.

 

Mniejszym poparciem niż wcześniej cieszy się także Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni). Gdyby obecnie odbyły się wybory to na to ugrupowanie zagłosowałoby 24% respondentów. Jest to spadek o jeden punkt procentowy.

 

Na trzecim miejscu uplasowała się Lewica (SLD, Wiosna, Razem). Zaliczyła ona wzrost o trzy punkty procentowe, gdyż według tego sondażu cieszy się ona 14% poparciem.

 

11% badanych wyraziło chęć zagłosowania na Konfederacje, co jest wzrostem poparcia dla tej partii o 2 punkty procentowe. Na dalszej pozycji jest PSL, na którego zagłosowałoby 6% badanych. Pozostałe 7% badanych stwierdziło, że popraliby inną opcje polityczną.

 

Sondaż ten zrealizowany został w dniach 2-5 października. Przeprowadzono go metodą CAWI za pomocą panelu internetowego. Przebadano tym sposobem 1076 osób.

 

Źródło: DoRzeczy

Foto: You Tube (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze