PILNE! Kolejny atak we Francji! [WIDEO]

Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy o atakach, do jakich doszło we Francji. Niestety dziś po raz kolejny media obiegają doniesienia o zamachu w tym kraju. Jak wiele na to wskazuje, i tym razem do czynienia mieliśmy z atakiem na tle religijnym. Sprawca najprawdopodobniej wciąż pozostaje na wolności.

 

W tym przypadku dramatyczne sceny rozgrywają się we francuskim Lyonie, a dokładniej na terenie 7. dzielnicy tego znanego miasta. Zaatakowana została osoba duchowna, kiedy w sobotnie popołudnie opuszczała i zamykała świątynię. Prawdopodobnie mowa tu o kapłanie obrządku prawosławnego.

 

Sprawca, który zaatakował w okolicy miejsca kultu miał być uzbrojony w pistolet, z którego oddał według medialnych przekazów dwa strzały w kierunku duchownego. Poszkodowany z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Lekarze niestety określają jego stan jako ciężki. Napastnikowi udało się natomiast zbiec z miejsca, w którym doszło do ataku. Funkcjonariusze francuskiej policji otoczyli teren, w którym rozegrał się dzisiejszy dramat. Zaapelowano do okolicznych mieszkańców, aby omijali oni dla własnego bezpieczeństwa tamtą okolicę.

 

 

 

Źródło: Interia.pl ; Rmf24.pl ; BBC News ; Twitter/@disclosetv

Komentarze

Komentarze