PILNE! Niepokojący skok liczby zakażonych! Smutnych wieści jest jednak więcej…

Wbrew nadal powtarzanym często w internecie tezom, że mamy do czynienia z jakimś globalnym spiskiem, a większość wprowadzanych na czas pandemii obostrzeń jest zbędna, to jednak koronawirus wciąż daje o sobie znać, a w ostatnim czasie robi to w bardzo dobitny sposób. Bardzo niepokojące są bowiem kolejne medialne doniesienia o danych dotyczących liczby zakażeń i zgonów, wieści o zachorowaniach wśród znanych osób, a także historie dotyczące zmarłych, którzy chorowali na COVID-19. Jest to przykre, ale trzeba w takich chwilach zachować solidarność i wspólnie starać się o to, aby ten trudny okres przeminął jak najszybciej to możliwe.

 

Niestety także i dzisiejszego poranka treść wiadomości docierających ze szpitali oraz Ministerstwa Zdrowia zdecydowanie nie była zadowalająca. Niestety padł kolejny smutny rekord i przebiliśmy dzienny przyrost 10 tysięcy nowych zakażeń. Jak poinformowano, odnotowano aż 10 040 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Co również smutne- zmarło ostatniej doby 130 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. 13 z nich nie miało żadnych tzw. chorób współtowarzyszących.

 

Jak przekazano na łamach portalu Rmf24.pl, według nowych danych, w przeciągu ostatnich 24 godzin zajęto w Polskich szpitalach ponad 30 respiratorów oraz pół tysiąca łóżek przeznaczonych dla chorych na COVID-19. Jak poinformował dziś podczas obrad w Sejmie premier Mateusz Morawiecki, w związku z rozwojem pandemii zarówno my, jak i cały świat musi być też gotowy na… trzecią falę epidemii.

 

W ciągu ostatniej doby największy przyrost liczby osób zakażonych koronawirusem odnotowano w województwie małopolskim (1 315). Na drugim miejscu w tym niechlubnym rankingu znalazło się województwo mazowieckie z liczbą 1 162 nowych przypadków.

 

Niestety zdaniem niektórych ekspertów i przedstawicieli władzy, w najbliższych dniach można spodziewać się przyrostów dziennych na poziomie nawet 15 lub 20 tysięcy kolejnych zakażonych.

 

Niestety w związku z zaistniałym stanem rzeczy, rząd nie wyklucza wprowadzania kolejnych obostrzeń. Mowa jest m.in. o poszerzeniu nauczania zdalnego na kolejnych uczniów.

 

 

Źródło: Rmf24.pl

Komentarze

Komentarze