-1 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

PILNE! Nowy rekord zakażeń w Polsce! Ta liczba jest przerażająca!

Zobacz koniecznie

Tak złą sytuację chyba niewielu sobie mogło wyobrazić w Polsce. Ministerstwo zdrowia opublikowało kolejny dzienny raport zachorowań na wirusa z Wuhan. Zawarte w nim liczby są porażające, gdyż ustanowiony został dziś kolejny rekord zakażeń koronawirusem i przekroczona została nowa granica liczbowa.

 

Dane opublikowane dziś przez ministerstwo zdrowia mogą być mocno martwiące. Od wielu dni w Polsce sytuacja związana z koronawirusem jest bardzo trudna. Jeszcze kilka tygodni temu w szok wprawiało przekroczenie na dobę tysiąca zachorowań. Teraz coraz częściej dziennie w Polsce odnotowywane było ponad 2 tysiące przypadków wirusa z Wuhan. Szokujący mógł już być środowy raport sporządzony przez ministerstwo zdrowia, w którym przekroczono 3 tysiące zakażeń. W czwartek jednak sytuacja się znacznie pogorszyła. Dziś resort zdrowia potwierdził 4280 nowych zarażeń, co jest absolutnym rekordem.

 

Najwięcej przypadków potwierdzonych zostało na Mazowszu. Tam odnotowano ich 598. Mniej wykazano ich na terenie województwa małopolskiego, gdyż 548, wielkopolskiego 505, śląskiego 375, pomorskiego 313, kujawsko-pomorskiego 311, łódzkiego 279, dolnośląskiego 258, podkarpackiego 256, lubelskiego 204, świętokrzyskiego 159, zachodniopomorskiego 116, warmińsko-mazurskiego 105, podlaskiego 94, opolskiego 90, lubuskiego 69.

 

 

Tym samym w całej Polsce potwierdzono już do tej pory 111 599 zakażeń koronawirusem. Z powodu tej choroby zmarło 2 867 osób. Tylko w przeciągu doby życie straciło w związku z wirusem z Wuhan 8 chorych natomiast w związku ze współistnieniem COVID-19 z innymi chorobami śmierć poniosło 68 ludzi.

 

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze