26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

PILNE! Premier Morawiecki wprowadza obostrzenia dla całego kraju!

Zobacz koniecznie

W ostatnich dniach w Polsce sytuacja związana z koronawirusem znacznie się pogarsza. W związku z tym rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych obostrzeń oraz poszerzenie liczby stref czerwonych oraz żółtych.

 

Dane opublikowane w czwartek przez ministerstwo zdrowia były wyjątkowo zatrważające. Od wielu dni w Polsce sytuacja związana z koronawirusem jest bardzo trudna. Jeszcze kilka tygodni temu w szok wprawiało przekroczenie na dobę tysiąca zachorowań. Teraz coraz częściej dziennie w Polsce odnotowywane było ponad 2 tysiące przypadków wirusa z Wuhan. Szokujący mógł już być środowy raport sporządzony przez ministerstwo zdrowia, w którym przekroczono 3 tysiące zakażeń. W czwartek jednak sytuacja się znacznie pogorszyła. Dziś resort zdrowia potwierdził 4280 nowych zarażeń, co jest absolutnym rekordem.

 

W związku z tymi danymi rząd postanowił podjąć nowe kroki w zwalczaniu koronawirusa. Podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że zwiększona zostanie liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19. Dodatkowo zaznaczył, że Polska dysponuje 500 respiratorami.

 

Co ważne zasady ze strefy żółtej jak zakomunikował Mateusz Morawiecki mają być wprowadzone od 10 października w całym kraju. Oznacza to m.in. obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni otwartej.

 

Poza tym od 10 października w całym kraju w weselach i imprezach rodzinnych udział będzie mogło wziąć maksymalnie 100 osób. Poza tym obowiązywać będzie m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich jak: wystawy, targi, konferencje czy kongresy. Poza tym w siłowniach będzie limit osób – jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Podobnie podczas wydarzeń sportowych takich jak: mecze piłki nożnej.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze