15.8 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

PILNE! Sędzia TK zaatakowana pod domem! Niepokojące doniesienia

Przeczytaj koniecznie

W dniu dzisiejszym zapadła ważna i budząca wiele emocji decyzja ws. aborcji eugenicznej. Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, po rozpatrzeniu wniosku podpisanego głównie przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, a letakże przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz’15 i Konfederacji, Trybunał Konstytucyjny stwierdził iż nie jest zgodne z zapisami Konstytucji odbieranie życia nienarodzonemu dziecku z powodu podejrzenia u niego choroby czy nieodwracalnej wady. Ta decyzja może niestety wywoływać agresję ze strony lewicy. Medialne doniesienia dzisiejszego wieczoru mogą to dobitnie potwierdzać.

 

CZYTAJ TEŻ: Jest decyzja Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej

 

Jak poinformowano na antenie TVP w trakcie wydania dzisiejszego wydania Wiadomości, zaatakowana pod własnym domem miała zostać sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka profesor prof. Krystyna Pawłowicz.

 

Sama zainteresowana wypowiedziała się na ten temat na antenie stacji TVP Info po Wiadomościach, relacjonując przy tym całą sytuację i opowiadając co właściwie się wydarzyło. Jak twierdzi prof. Krystyna Pawłowicz, po wypełnieniu dzisiejszych obowiązków w TK, została ona odwieziona do miejsca swojego zamieszkania. Na miejscu zaczepiło ją jednak dwóch mężczyzn, którzy zablokowali jej drogę do drzwi własnego domu.

Jeden ze sprawców miał dodatkowo świecić zaatakowanej prof. Krystynie Pawłowicz latarką po oczach. Była ona przez napastników wypytywana również o dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Mężczyźni ci mieli przy tym też nagrywać sędzię TK i podążać za nią, kiedy dla własnego bezpieczeństwa postanowiła oddalić się spod własnego domu.

 

Na miejsce zdarzenia przybyła policja w celu wylegitymowania dwóch mężczyzn. Zdaniem prof. Krystyny Pawłowicz ludzie ci mieli jednak później ponownie pojawić się w okolicy jej miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze policji mają jednak świadomość i wiedzę na temat tego co się stało i że jest to pewne zagrożenie dla bezpieczeństwa sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

 

 

Źródło: TVP Info

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze