PILNE! Wielki sukces Igi Świątek! Z kim i kiedy zagra w finale…

To wielki sukces młodej polskiej tenisistki, a zarazem wielka radość dla kibiców w naszym kraju. Iga Świątek zdołała dziś zagrać bardzo dobry mecz i awansowała do finału French Open. Warto przy tym pamiętać, że nasza 19-letnia reprezentantka nie była nawet rozstawiona w Paryżu i zajmowała dotychczas 54. miejsce w rankingu WTA.

 

Iga Świątek jest drugą Polką, która dotarła do finału Roland Garros. Po raz pierwszy udało się to bowiem w 1939 roku Jadwidze Jędrzejowskiej, która również reprezentując Polskę walczyła wówczas dzielnie w tym samym prestiżowym turnieju French Open.

 

W półfinale Iga Świątek pokonała Argentynkę o ukraińskich korzeniach Nadię Podoroską wygrywając dwa sety kolejno 6-2 i 6-1. Teraz na Polkę czeka mecz finałowy oraz walka o finał w deblu.

 

W finałowym pojedynku, który zaplanowany jest na sobotę, Iga Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią drugiego półfinału, w którym to zmierzy się Amerykanka Sofia Kenin (6 w rankingu WTA) oraz Czeszka Petra Kvitova (11 w rankingu WTA). Pierwsza z nich jest aktualną zwyciężczynią Australian Open, a druga z nich dwukrotnie wygrywała Wimbledon w 2011, a także 2014 roku.

 

 

Źródło: PrzegladSportowy.pl ; Sport.Se.pl

 

Komentarze

Komentarze