Ten europejski kraj nie kojarzy się ze śniegiem… Spotkać można tam jednak istnie zimową aurę [WIDEO]

Niektórzy jeszcze mogą mieć świeżo w pamięci czas urlopu, słonecznej pogody i wygrzewania się w ramach wczasów. Teraz, choć mamy jeszcze jesień i październik, w niektórych miejscach napotkać można aurę przypominającą zimową krainę, niczym z bajkowej scenerii. Na takie typowo zimowe widoki natrafić można co ciekawe również na południu Europy kojarzącym się większości osób raczej z wysokimi temperaturami i słoneczną pogodą.

 

W ostatnich dniach zima dała się we znaki w miejscowościach we Francji oraz we Włoszech leżących nieopodal górskich pasm. Na materiałach uwiecznionych w tych regionach widać jak duże ilości śniegu docierają tam, choć to dopiero pierwsza połowa października.

 

CZYTAJ TEŻ: Widok jak w bajce! Tak dzisiaj było w tej części Polski [FOTO]

 

Wielu w osłupienie wprawić mogą nagrania zarejestrowane we włoskich miejscowościach leżących w okolicy Dolomitów. Zarejestrowane tam materiały zostały udostępnione na Facebooku przez włoską stronę Local Team, pełniącą rolę internetowej telewizji.

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że choć to w tej części Włoch panuje taka sceneria, to jednak na oznaki natknąć można również się na południu kraju. Poniżej fotografia przedstawiająca wulkan Etna na Sycylii oraz znajdujący się na nim śnieg.

 

#Etna ❤️❤️arriva la prima neve ❄️ 12/10/2020

Opublikowany przez Catania Fotoreporter Poniedziałek, 12 października 2020

 

 

Bianco risveglio sulle Dolomiti, la neve d'ottobre imbianca il paesaggio

Bianco risveglio sulle Dolomiti. La neve imbianca il paesaggio. Sembra essere già arrivato l'inverno. Le immagini dal drone in volo a La Villa, Val Badia

Opublikowany przez Local Team Poniedziałek, 12 października 2020

 

 

Źródło: Facebook/Local Team ; Facebook/Catania Fotoreporter

Komentarze

Komentarze