15.8 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie aborcji! To dziejowy moment

Przeczytaj koniecznie

Zabicie dziecka z pobudek eugenicznych, w tym podejrzenia nieuleczalnej choroby, jest niezgodne z konstytucją RP. Tak można sparafrazować dzisiejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. To przełomowy moment dla zabiegających od lat o pełną prawną ochronę życia poczętego środowisk chrześcijańskich i konserwatywnych. 

 

Art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (…) jest niezgodny z art. 38 w związku z art. 30 w związku z art. 31 ust. 3 konstytucji – cytuje Prezes Trybunału Julię Przyłębską portal „Onet.pl”. Organ rozpatrzył sprawę na wniosek posłów PiS, Konfederacji i Kukiz’15.

 

We wniosku zwrócono uwagę na przepis, który dopuszczał zabicie dziecka w fazie prenatalnej ze względu choćby na podejrzenie ciężkiej, w tym nieuleczalnej choroby lub uszkodzenia płodu. W obecnym prawie w takiej sytuacji dopuszczalna jest aborcja do momentu w którym płód osiąga samodzielną zdolność życia poza organizmem matki. Środowiska pro-life od lat nagłaśniały problem de facto aborcji eugenicznej. To pojęcie zakłada selektywne odrzucanie mniej zdrowych organizmów i jest sprzeczna z nauką Kościoła.

 

„Ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci to nie tylko symbol człowieczeństwa. To także dziejowy fundament chrześcijaństwa oraz cywilizacji łacińskiej – fundament, który był, jest i pozostanie siłą Polski. Także w obliczu ateizacji i islamizacji Zachodu.” – napisał na Twitterze Minister Adam Andruszkiewicz, znany z poparcia pełnej ochrony prawnej dla życia poczętego.

 

 

 

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze