12.1 C
Warszawa
sobota, 28 maja, 2022

Wielkie zmiany od grudnia! TEN dokument będzie w twoim telefonie

Zobacz koniecznie

Już za niecałe dwa miesiące zaczną obowiązywać nowe przepisy, dzięki którym pewien dokument będziemy mogli zostawić w domu, zamiast ciągle nosić go przy sobie.

Chodzi o debiut mPrawa Jazdy w aplikacji mObywatel, którą już pobrało 1,5 mln Polaków. Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna.

mObywatela można pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore. Kluczowym elementem aplikacji jest mTożsamość, czyli nasze dane z dowodu osobistego. Dzięki profilowi zaufanemu aplikacja pobiera dane z systemu. To oznacza, że wszystko zostanie uzupełnione automatycznie.

Fot. Pixabay

– Z mTożsamości możemy korzystać wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy wprost zobowiązani do okazania dowodu osobistego lub paszportu, np. podczas kontroli biletów w pociągu lub przy odbiorze przesyłki poleconej na poczcie. Takich miejsc wciąż przybywa. To nie tylko pociągi i placówki pocztowe, ale też hotele, siłownie, czy wypożyczalnie sprzętu sportowego – podało Ministerstwo Cyfryzacji.

W aplikacji jest też opcja mPojazd, czyli dane z dowodu rejestracyjnego, polisy OC i karty pojazdu.

W wirtualnym portfelu znajdziemy również eRecepty. Młodsi użytkownicy mogą korzystać również z mLegitymacji szkolnej i mLegitymacji studenckiej.

Natomiast już 5 grudnia w mObywatelu pojawi się mPrawo Jazdy i licznik punktów karnych. Nie będzie już obowiązku posiadania przy sobie klasycznego dokumentu prawa jazdy.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Fot. Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze