9.7 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Zjawiskowa sesja zdjęciowa i konferencja Igi Świątek. „To wspaniałe uczucie”

Zobacz koniecznie

Iga świątek w sobotnie popołudnie pokonała w finale wielkoszlemowego turnieju Roland Garros Amerykankę Sofię Kenin. Na następny dzień Polka wzięła udział w konferencji prasowej oraz sesji zdjęciowej na tle wieży Eiffla.

 

Iga Świątek okazała się rewelacją turnieju French Open. Doszła do finału pokonując po drodze wiele renomowanych rywalek, wśród których była m.in. Simona Halep. W decydującym o zwycięstwie spotkaniu Polka zmierzyła się z Amerykanką Sofią Kenin. Pokonała ją 6:4, 6:1. Tym samym 19-latka podczas występu na francuskich kortach nie straciła żadnego seta.

 

„To wspaniałe uczucie, dostałam wiele wiadomości z gratulacjami i życzeniami, cały kraj mi kibicował i wspierał. Bardzo mi to pomogło i wszystkim dziękuję – mówiła Iga Świątek w rozmowie z dziennikarzami. Ludzie wierzyli we mnie. To było niewiarygodne” – powiedziała Polka podczas konferencji prasowej.

 

Iga Świątek zaznaczyła, że po swoim sukcesie nie mogła zasnąć i przez całą noc przespała tylko cztery godziny.

 

„Próbowałam zasnąć, ale to było dość trudne. Spałam jakieś cztery godziny. Po zwycięstwie w turnieju udaliśmy się do japońskiej restauracji, gdzie świętowaliśmy urodziny mojej pani psycholog. A dziś, dzień jak co dzień, od rana miałam serię spotkań” powiedziała – 19 latka.

 

Iga Świątek jednak nie ma zamiaru osiąść na laurach. Stawia przed sobą wyjątkowo ambitne cele, jak zdobycie medalu olimpijskiego oraz zwycięstwa w kolejnych wielkich szlemach.

 

„Na pewno moim celem na całą karierę jest wygranie wszystkich wielkich szlemów i zdobycie medalu igrzysk olimpijskich, ale na razie kompletnie się nad tym nie zastanawiam. Chciałabym przystosować się do tej nowej sytuacji, która mnie czeka w Polsce. I nauczyć się żyć z takim poczuciem, że będę już rozpoznawalna. Więc nie mam z tym doświadczenia, zostawię sobie taki dystans na ogarnięcie tego. Będziemy też przygotowywać się do nowego sezonu, bo popularność popularnością, ale trzeba pracować” – stwierdziła Polka.

 

Iga Świątek poza konferencją prasową wzięła również udział w specjalnej sesji zdjęciowej, gdzie mogła pozować ze swoim nowym trofeum na tle wieży Eiffla.

 

 

Źródło: RMF 24

Foto: You Tube/ Roland Garros (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze