23.5 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Eksplozja w Szwecji! Kontrowersje wokół okoliczności ataku

Zobacz koniecznie

Niestety doszło do kolejnej niepokojącej tego typu sytuacji, która może być traktowany jako zorganizowany atak. Tym razem jednak jest bardzo prawdopodobne, że mamy do czynienia z aktem tzw. terroryzmu kryminalnego, dokonanego przez członków grupy przestępczej, a nie atakiem na tle religijnym, a z takowymi również musiały mierzyć się jak wiadomo europejskie służby w ostatnich tygodniach.

 

Do eksplozji doszło w szwedzkiej miejscowości Uppsala. Szef policji w Szwecji określił to co się wydarzyło „atakiem na państwo prawa”. Jak wszystko na to bowiem wskazuje, doszło tam do zamierzonego i celowego działania.

 

Do ataku doszło w klatce jednego z bloków. Napastnik, aby doprowadzić do silnego wybuchu użył granatu, który wrzucił do wnętrza klatki schodowej. Co szczególnie interesujące i wywołujące znaki zapytania to fakt, że wybuch nastąpił obok drzwi mieszkania jednego z funkcjonariuszy tamtejszej policji.

 

Jak podano na łamach gazety „Aftonbladet” niezidentyfikowany sprawca dokonał detonacji granatu wczesnym rankiem. Na szczęście w wyniku tego ataku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, jednak jako duże oceniane są straty materialne spowodowane wybuchem w budynku, w którym mieszka policjant.

 

Jak podają przedstawiciele szwedzkiej policji, zaatakowany funkcjonariusz ma nie być osamotniony w tych trudnych dniach, a zdarzenie traktowany jest jako atak na całe państwo. W mieście, w którym rozegrały się poranne sceny ma działać pięć gangów, w których działa aż około 160 przestępców. Ich struktury mają działać w głównej mierze jako rodzinne klany.

 

W tym roku przed końcem października w regionie Uppsali miało rozegrać się już ponad 30 strzelanin. W ich wyniku zginęła jedna osoba, a ponad 10 zostało rannych.

 

Zaistniała sytuacja to nie jedyne w ostatnich tygodniach wydarzenie, które wiąże się z atakiem na służby lub urzędy szwedzkiego państwa.

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Aftonbladet ; Instagram/utrycking_ua

Fot.: Facebook/@beredd.se

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze