32.2 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Fotoreporter postrzelony z policyjnej broni! Został trafiony w twarz… [FOTO/WIDEO]

Zobacz koniecznie

Niestety nie brakuje w dniu dzisiejszym docierających z Warszawy niepokojących wieści dotyczących incydentów oraz zamieszek jakie miały miejsce przy trasie Marszu Niepodległości. Choć organizatorzy MN apelowali do uczestników o wzięcie udziału w tegorocznych obchodach w sposób zmechanizowany, to jednak wiele osób przybyło pieszo, a wśród zgromadzonych nie brakowało niestety też agresywnie zachowujących się ludzi. Pojawiły się również sygnały sugerujące, że przy tegorocznej trasie Rajdu Niepodległości (tak określa się tegoroczne obchody ze względu na przyjętą formułę) pojawili się prowokatorzy ze środowiska skrajnej lewicy.

 

Wśród wywołujących niepokój doniesień przewijają się też wiadomości i relacje mówiące o tym co przydarzyło się jednemu z fotoreporterów, którzy przybyli na obchody w celu relacjonowania tego co dzieje się w dniu dzisiejszym w polskiej stolicy.

 

CZYTAJ TEŻ: Doszło do prowokacji ze strony antify?! Pojawiają się niepokojące informacje o rannych [WIDEO]

 

Poszkodowany został wieloletni fotoreporter „Tygodnika Solidarności”. Kiedy przy niejasnych okolicznościach rozpoczęły się starcia i działania policji w okolicy warszawskiego Ronda de Gaulle’a, wówczas w pobliżu tych zajść znalazł się też Tomasz Gutry i to właśnie on ucierpiał. Niestety udostępnione w sieci fotografie ukazują dość poważne obrażenia pracownika tygodnika. Jak podano w mediach społecznościowych oraz na portalach informacyjnych, fotoreporter miał zostać trafiony w głowę przez funkcjonariusza policji z broni gładkolufowej.

 

Niestety trudno jest wytłumaczyć bezsensowne zachowanie osób, które przyszły na Marsz Niepodległości w celu wywołania zamieszek. Pojawiają się jednak też sygnały i komunikaty wskazujące na to, że nie tylko mogło dochodzić do prowokacyjnych zachowań ze strony lewicowych aktywistów, ale też działań policji, które mogły przyczynić się do tak niepokojącego rozwoju sytuacji w Warszawie. Zdaniem niektórych do postępowania tego typu można zaliczyć przykładowo nie wpuszczanie samochodów na trasę przejazdu przez policjantów drogówki, którzy mogli takowe polecenie według niektórych relacji otrzymać od warszawskiego ratusza.

 

 

Poniżej nagranie, na którym zarejestrowano część z zajść i starć z policją, do jakich doszło w dniu dzisiejszym na terenie Warszawy.

 

 

 

Źródło: Facebook ; Tysol.pl ; YouTube/adnun17

Fot.:  YouTube/adnun17 (zrzut ekranu) ; Twitter/@aneczka07

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze