15.8 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

Jest decyzja ws. stoków narciarskich! Ważne informacje dla branży narciarskiej

Przeczytaj koniecznie

W ostatnich dniach przy okazji ogłoszenia przez polski rząd decyzji dotyczących podejmowania kolejnych kroków oraz utrzymania poszczególnych obostrzeń w ramach walki z roznoszeniem się słynnego już wirusa SARS-CoV-2, sporo negatywnych komentarzy i niezadowolenia wywołała zapowiedź braku dostępu do otwartych stoków narciarskich w okresie zimowym. Teraz jednak pojawiły się nowe ważne informacje dotyczące tej właśnie kwestii.

 

Jak informował w sobotę minister rozwoju , pracy i technologii Jarosław Gowin podobniej jak i inni przedstawiciele polskich władz, wyciągi narciarskie miały według początkowych planów być zamknięte. Rząd argumentował takie podejście do tej sprawy faktem, iż czas ferii zimowych będzie tym razem w tym samym terminie dla wszystkich polskich województw. Pojawił się po tym jednak spory niepokój wśród przedstawicieli branży narciarskiej. Obawy o wpływy z turystyki obawiają się także przedstawiciele władz samorządowych w rejonach górskich. Również oni wystosowali apele do polityków, zgodnie z którymi prosili o nie traktowanie w taki sposób tego sektora gospodarki.

 

W reakcji na zaistniałą sytuację i po konsultacjach z przedstawicielami branży narciarskiej dopracowany został protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich. Takowe doniesienia potwierdził za pośrednictwem Twittera wicepremier Jarosław Gowin. Zgodnie z decyzją i doprecyzowaniem przepisów, stoki narciarskie będą w sezonie zimowym otwarte na terenie naszego kraju. Należy jednak liczyć się ze szczególnymi zasadami obowiązującymi na stacjach narciarskich, aby unikać tłoczenia się ludzi i narażania narciarzy na zarażanie się wirusem SARS-CoV-2.

 

Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę

— czytamy w treści wpisu opublikowanego przez ministra rozwoju, pracy i technologii.

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; TVP.info

Fot.: Pixabay

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze