13 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Kardynał ukarany przez Watykan walczy o życie! Co się stało?

Zobacz koniecznie

W ostatnich dniach sporo uwagi mediów przykuła sprawa kardynała Henryk Gulbinowicza oraz tego jak jego przypadek potraktował Watykan. Wobec hierarchy wyciągnięto poważne konsekwencje po przeanalizowaniu oskarżeń jakie padają pod jego adresem. Teraz pojawiają się w mediach wieści mówiące, że niestety kardynał walczy o życie w szpitalu.

 

Komunikat ws. kardynała Gulbinowicza Nuncjatura Apostolska w Polsce opublikowała w ubiegły piątek. Ogłoszono w nim jaka zapadła decyzja władz kościelnych w związku z dochodzeniem prowadzonym w sprawach związanych z polskim kardynałem.

 

W wyniku przeprowadzenia dochodzenia w sprawie oskarżeń wysuwanych pod adresem kard. Henryka Gulbinowicza oraz po przeanalizowaniu innych zarzutów dotyczących kardynała Stolica Apostolska podjęła w stosunku do niego decyzję o zakazie uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych oraz używania insygniów biskupich

– czytamy w treści komunikatu.

 

Dodatkowo kardynał Gulbinowicz został pozbawiony przywileju pochówku na terenie katedry, a także nabożeństwa pogrzebowego w tej świątyni. Jest on również zobowiązany do wpłacenia pewnej kwoty pieniężnej w ramach przekazania darowizny na rzecz Fundacji Św. Józefa.

 

Choć wielu uważa, że ta decyzja i wyciągnięcie konsekwencje wobec 97-letniego duchownego to przejaw dokonania ważnego kroku w wyjaśnianiu afer jakie pojawiają się wśród kościelnych hierarchów, to jednak zdaniem niektórych kardynał może być w rzeczywistości kimś w roli „kozła ofiarnego”, a główna wina spoczywa na innych osobach.

 

Cała atmosfera tej sprawy i towarzyszący jej bez wątpienia stres przyczyniły się zapewne do pogorszenia stanu zdrowia kardynała, który trafił do szpitala i został podłączony pod tlen. Jego stan lekarze oceniają jako „bardzo ciężki”, ale stabilny. Informacje na ten temat potwierdził rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej ks. dr Rafał Kowalski.

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; PolsatNews.pl

Fot.: YouTube/mediatekajp (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze