-0.3 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Mocne uderzenie w przemyt narkotyków! Na ten moment czekano od roku

Zobacz koniecznie

Choć działania państw oraz służb koncentrują się w dużej mierze na walce z roznoszeniem się koronawirusa oraz egzekwowaniem wprowadzonych na czas pandemii obostrzeń, to jednak jak potwierdziło się niejednokrotnie w ostatnich miesiącach, wraz z nadejściem trudnej sytuacji epidemicznej organizacje przestępcze oraz terrorystyczne nie zakończyły swojej działalności i również z koniecznością kontynuowania walki z nielegalnymi procederami muszą mierzyć się przedstawiciele służb w różnych częściach globu.

 

ZOBACZ TEŻ: Kolejny atak w Europie! Ten kraj uchodził za bezpieczny…

 

Jak informują włoskie media, w ostatnim czasie policja zadać miała spory cios strukturom mafijnym. Zatrzymany został bowiem ważny w środowisku przestępczym człowiek, którego poszukiwano od 2019 roku. Mowa tu o bossie należącego do jednego z klanów mafijnych w Kalabrii.

 

ZOBACZ TEŻ: Bojówka słynnego klubu piłkarskiego w opałach! W tle międzynarodowe gangsterskie interesy

 

Domenico Bellocco, o którym mowa, miał być wysoko postawionym w hierarchii przedstawicielem 'Ndranghety. Jego działalność mogła być ważnym elementem narkotykowego biznesu w skali europejskiej. Był on bowiem odpowiedzialny za koordynację przemytu dużych ilości narkotyków z Ameryki Południowej do Włoch.

 

Mężczyzna był poszukiwany od roku, bowiem to w listopadzie 2019 roku rozbita została jedna z grup przemytników, którymi kierować miał właśnie Bellocco. Był to element walki z gangiem zajmującym się szmuglowaniem kokainy z Argentyny do włoskiego portu w Gioia Tauro. W końcu, po miesiącach poszukiwań, funkcjonariuszom udało się w końcu schwytać bossa grupy.

 

44-latek został według informacji przekazanych przez włoskie służby zatrzymany niedawno na farmie w górskiej miejscowości Mongiana leżącej nieopodal terenów uważanych za centrum funkcjonowania kalabryjskiego klanu Bellocco, do którego należał zatrzymany boss.

 

Domenico Bellocco i jego ludzie mieli przemycać kokainę z Argentyny do Kalabrii. Narkotyki były w dalszej kolejności przekazywane współpracującym z klanem Bellocco grupom w różnych częściach Włoch i tam rozprowadzane. Bardzo możliwe, że zakazane substancje przemycane przez zatrzymanego 44-latka trafiały również na inne europejskie rynki, jak to często bywa z narkotykami sprowadzanymi z innych kontynentów przez włoskie organizacje mafijne. Wiadomo, że w działania klanu Bellocco zaangażowani mieli być również obywatele Albanii.

 

Warto przypomnieć, że przed kilkoma miesiącami włoskie służby szczyciły się przechwyceniem rekordowej ilości amfetaminy. Włoskie służby miały bowiem przejąć latem 14 ton tego narkotyku, który do Włoch sprowadzić miała neapolitańska Camorra, która amfetaminę miała pozyskać wówczas od… tzw. Państwa Islamskiego, które zarabia również na produkcji narkotyków.

 

 

Źródło: Fanpage.it ; Online-Mafia.pl ; Strettoweb.com

Fot.: Pxhere.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze