6.5 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Niesamowity zwrot akcji w barażu o awans na Mistrzostwa Europy! Płyną gratulacje z Polski [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W czwartkowy wieczór rozegrane zostały spotkania barażowe w ramach rozstrzygnięcia eliminacji na piłkarskie Mistrzostwa Europy, które zaplanowane były na bieżący rok, jednak zostały przełożone na rok następny. Podobnie jest też z tymi właśnie meczami barażowymi, które miały zostać rozstrzygnięte już w marcu, jednak ze względu na pandemię reprezentacje zmierzyły się dopiero teraz. Należy przyznać, że momentami emocje potrafiły rozgrzać widzów, a świetnym przykładem na to są wydarzenia z końcówki spotkania Węgier i Islandii.

W meczu pomiędzy Węgrami a Islandczykami, bramka na 0-1 dla gości padła w 11. minucie i wydawać mogło się wielu osobom, że to Islandczycy przesądzili już o swoim udziale w Mistrzostwach Europy. Nic bardziej mylnego… To co wydarzyło się w końcówce barażowych zmagań zapisze się bowiem na długo w pamięci fanów obydwu reprezentacji.

Reprezentacja Węgier zdążyła doprowadzić do remisu w 88. minucie, a następnie… zdobyć zwycięską bramkę w 2. minucie doliczonego czasu gry.

Finalnie więc to Węgrzy znajdą się w przyszłym roku podczas piłkarskiego Euro w tzw. „grupie śmierci” z Francją, Niemcami oraz Portugalią. Do Węgier spływają gratulacje również z Polski, gdzie jak wiadomo wiele osób kibicowało bratniemu narodowi podczas tego meczu.

Sporych emocji nie zabrakło również w innych meczach barażowych. W spotkaniu Serbia-Szkocja, pomimo tego iż w samej końcówce gospodarze doprowadzili do remisu, to jednak w serii rzutów karnych to Szkoci zapewnili sobie awans na Euro, a w barażowym spotkaniu Irlandii Północnej i Słowacji w dogrywce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili goście. Natomiast w meczu Gruzja – Macedonia Północna padł wynik 0:1.

Źródło: Sport.RadioZET.pl ; YouTube/Hoàng Hải Vlog