27.1 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

PILNE! Kolejny krwawy atak terrorystyczny w Europie! Opublikowano MAKABRYCZNE nagrania[+18WIDEO]

Zobacz koniecznie

Niestety w poniedziałkowy wieczór doszło do kolejnego krwawego w skutkach ataku terrorystycznego w jednym ze słynnych europejskich miast. Niestety pojawiają się informacje o zabitych i rannych, choć na ten moment panuje chaos informacyjny, w związku z czym publikowane są często sprzeczne doniesienia oraz niepotwierdzone informacje dotyczące bilansu ofiar. Mówi się jednak, że mamy do czynienia ze zorganizowanym zamachem terrorystycznym.

 

[AKTUALIZACJA 23:55]: Jak poinformował przedstawiciel austriackiego rządu działania służb trwają też poza Wiedniem, ponieważ kilku sprawców, którzy zdołali uciec, zachowało spore możliwość pod względem mobilności. Według oficjalnych komunikatów, są to osoby dość mocno uzbrojone.

 

Do dramatycznych scen doszło tym razem na terenie Wiednia. Wiadomo, że zamachowcy (lub jeden sprawca) wykorzystali broń do zaatakowania ludności przebywającej w okolicy synagogi. W mediach pojawiają się jednak informacje mówiące o tym, że strzały padły w co najmniej sześciu miejscach w centralnej części miasta. Wskazują na to krzyki, które miały być słyszane w kilku lokalach, w których znajdować mieli się ranni.

 

Wśród służb, które wkroczyły do akcji w reakcji na te wstrząsające wydarzenia znalazła się też jednostka specjalna. Cały czas trwają działania funkcjonariuszy na ulicach Wiednia. Widać również służby ratunkowe w centrum miasta, co wskazywać może na sporą liczbę osób poszkodowanych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzisiejszy wieczór był ostatnim przed wprowadzeniem lockdownu w Austrii.

 

Według doniesień z jednego z wiedeńskich szpitali hospitalizowanych jest tam co najmniej 15 osób poszkodowanych w atakach. W lokalnych mediach pojawiają się treści sugerujące, że rannych może być wielu.

 

Niektórzy dziennikarze podają też informacje o co najmniej 7 zabitych. Potwierdzona oficjalnie miała zostać jednak na ten moment śmierć jednego z zamachowców oraz jednej innej osoby- funkcjonariusza policji lub cywila.

 

Niestety według relacji jednego ze świadków, jeden z z terrorystów miał na sobie ładunki wybuchowe. Przedstawiciele władzy nie potwierdzają, ani nie zaprzeczają doniesieniom mówiącym, że któryś z podejrzanych miał mieć przy sobie tzw. pas shahida lub kamizelkę z ładunkami wybuchowymi.

 

Według medialnych komunikatów oraz pojawiających się na Twitterze materiałach, kilku sprawców jest zatrzymanych, jednak jak przekazała wiedeńska policja trwa obława na kilku terrorystów, którzy jak podał jeden z austriackich ministrów mają być „silnie uzbrojeni”. Zaapelowano o unikanie miejsc publicznych oraz komunikacji miejskiej. Zwrócono się do świadków również z apelem o to, aby nie publikować w internecie materiałów zarejestrowanych podczas ataków.

 

Działania służb trwają nie tylko w Wiedniu, ponieważ zamachowcy zachowywać mają spore możliwości w przemieszczaniu się.

 

Nie można wykluczyć, że atak miał podłoże islamistyczne, ponieważ wiele faktów na to wskazuje. Możliwe również, że mieliśmy do czynienia np. z aktem tzw. terroru kryminalnego.

 

UWAGA! Publikowane przez świadków nagrania zawierają m.in. makabryczne sceny i mogą być nieodpowiednie dla szczególnie wrażliwych czytelników oraz osób poniżej 18. roku życia.

 

https://twitter.com/AlanFisherV2/status/1323381528114696199

 

https://twitter.com/MarioLeb79/status/1323348566501429249

 

https://twitter.com/Partisangirl/status/1323376277550628865

 

 

 

Źródło: TVP Info ; Twitter

Fot.: Twitter/@eha_news

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze